12 лютого – презентація українських «долюм’єрівських» кіноапаратів

Aparat

В рамках освітнього проекту Skill Bill, організованого компаніями MPM та FILM.UA GROUP, відбудеться унікальна виставка кінознімальної техніки, присвячена 120-річчю першого комерційного показу рухомих картинок в Україні.

Мало хто знає, що кінематограф народився саме в Одесі. Влітку 1893 року, одеський інженер Йосип Андрійович Тимченко, механік-самоук Новоросійського (Одеського) університету винайшов і змайстрував перший у світі знімальний апарат.

7 листопада (за старим стилем) 1893 року газета «Одеський листок» повідомила читачам, що в готелі «Франція» відкрилася художня виставка живих фотографій, які приводяться в рух за допомогою електричної машини – «електротахіоскопа». Ця подія сталася за два роки до публічного показу фільмів братів Люм’єрів. Це відомо світовій історії кіно, але факт народження унікального механізму, простого при створенні й більш якісного при експлуатації, який винайшов Йосип Тимченко, замовчувався всі ці роки не тільки в світовому науковому співтоваристві, а й в Україні.

12 лютого 2014 року всі охочі отримають можливість побачити на власні очі й доторкнутися до реконструйованого апарату Тимченка та послухати цікаву лекцію про археологію кіно.

Автори проекту:

Сергій Гавриленко, історик і теоретик кіно, археолог кіно, консультант Британської Королівської Академії Наук в галузі археології кіно Східної Європи, головний конструктор і науковий керівник проекту;

Нестер Кисленко, механік ділянки кінознімальної техніки КНУТКіТ ім. І.К.Карпенка-Карого, головний механік проекту;

Віктор Крупський, керівник цеху кінознімальної техніки КНУТКіТ ім. І.К.Карпенка-Карого, механік проекту;

Сергій Куркаєв, кінорежисер, продюсер, член НСКУ

Початок о 18:30.

Адреса: Київ, вул. Закревського, 22, вхід №2, кінотеатр «Правда».

Офіційна інформація