12-й щорічний фестиваль «Вечори французького кіно» представляє програму

Vechori.Franzuskogo.Kino.17

12-й щорічний фестиваль «Вечори французького кіно» представляє програму. Фестиваль відбувається з 25 січня 2017 року у найбільших містах України. До програми увійшли п’ять картин за участі таких зірок, як Маріон Котійяр, Луї Гаррель, Одрі Тоту, Мелані Лоран та Береніс Бежо.

«Вечори французького кіно» відкриває «Ілюзія кохання» Ніколь Гарсії – чуттєва мелодрама з конкурсної програми Каннського кінофестивалю. Фільм розповідає історію Габріель, яка досліджує свою сексуальність, стаючи білою вороною в очах консервативного суспільства післявоєнної Франції. У головних ролях – Маріон Котійяр та Луї Гаррель.

Панораму ХХ століття через призму доль однієї сім’ї покаже картина «Вічність» Чаня Анг Хунга. Головні ролі виконали французки Одрі Тоту, Мелані Лоран і Береніс Бежо. Візуальну досконалість фільму забезпечив каннський лауреат, улюблений оператор Вонга Кар Вая Лі Пінбінь.

У програмі фестивалю – «Комівояжер», нова робота іранця Асгара Фархаді, чия мелодрама «Розлучення Надера і Сімін» свого часу отримала «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою. «Комівояжер», історія пари акторів, які переїжджають до нового помешкання, теж претендує на премію Американської кіноакадемії – як нещодавно стало відомо, стрічка увійшла до цьогорічного шорт-ліста. Прем’єра картини про пару акторів відбулася на Каннському кінофестивалі, де фільм було відзначено призами за найкращу акторську роботу і найкращий сценарій.

«Прекрасні дні в Аранхуесі» – новий фільм Віма Вендерса, знятий французькою мовою за мотивами однойменної п’єси драматурга Петера Гандке. У центрі сюжету – чоловік і жінка, які бесідують на терасі. За ними спостерігає письменник – він пише книгу, чи то підслуховуючи співрозмовників, чи уявляючи їх. Прем’єра стрічки відбулася у конкурсній програмі Венеційського кінофестивалю. Фільм був знятий у форматі 3D, зйомки відбувалися на території вілли Сари Бернар.

Анімацію у програмі «Вечорів французького кіно» представляє «Червона черепаха» – стрічка, створена спільними зусиллями Франції та Японії. Це історія чоловіка, що зазнав корабельної аварії і опинився на безлюдному тропічному острові. Автором «Червоної черепахи» виступив Міхаель Дюдок де Віт, лауреат премій «Оскар», BAFTA і «Сезар». Продюсував стрічку знаменитий Ісао Такахата, який разом із Хаяо Міадзакі є творцем анімаційної студії «Ґіблі».

«Вечори французького кіно» стартують в Україні 25 січня 2017 року. За традицією, колекцію нових і найкращих французьких фільмів представляють Посольство Франції в Україні, Французький Інститут в Україні та компанія «Артхаус Трафік». Офіційний спонсор фестивалю – ТМ Kronenbourg 1664, офіційний партнер фестивалю – Credit Agricole Bank, офіційний авіаперевізник – Air France. У Києві фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

«Артхаус Трафік», 29 грудня 2016 року