Вночі з 12 на 13 червня о 01:05 в «Арґументі-Кіно» на «1+1» – «Кому вгору, кому вниз» Станіслава Клименка

1465621759

Вночі з 12 на 13 червня о 01:05 у програмі «Арґумент-Кіно» на телеканалі «1+1» – авантюрна комедія режисера Станіслава Клименка «Кому вгору, кому вниз» (1991). Також – інформація про кінотеатральні прем’єри, фестивальне життя, календар тижня, українські кіноновини.

Авантюрна комедія режисера Станіслава Клименка із назвою «Кому вгору, кому вниз» знімалася 1991 року, коли розпадався Радянський союз, а вийшла на екрани 1992-го, коли юридично його вже не було на політичній мапі.

Стрічка від початку мала називатися «Шоколадний бар», але набула іншого наймення, певне, з двох причин. Передусім вона є знаковим вказівником для тих, хто живе за часів крутих суспільних змін. Не інакше – хтось рухається стрімко вгору, а хтось униз. До того ж, музику до фільму написали учасники популярного рок-гурту «Кому вниз» на чолі з Андрієм Середою.


Сюжет картини взагалі має фантастичні елементи – перенесення в часі. Цей засіб застосовується, аби – через сприйняття героя – увиразнити зміну суспільних звичаїв. Також – аби поставити експеримент над персонажем із минулого: як він сприйматиме нове, наскільки сам може змінюватися на наших очах під впливом таких фантастичних обставин?


Адже герой дивовижним чином переноситься із 1970-х років на початок 1990-х, що їх заполонили авантюристи усіх мастей, і тут гуляють скоробагатьки та мафіозі. А горішнє стало нижнім і правда оголилася…

«Кому вгору, кому вниз» – комедія звичаїв часів розпаду країни під назвою СРСР. У головних ролях популярні українські актори: Петро та Богдан Бенюки, Анатолій Хостікоєв, Тамара Яценко, Олексій Горбунов, Валентин Троцюк та інші.

«Арґумент-Кіно», 6 червня 2016 року