13 жовтня – прес-конференція авторів фільму «Будинок “Слово”»

Bydynok.Slovo

13 жовтня 2017 року, об 11:00 в приміщенні національного інформаційного агентства України «Укрінформ» відбудеться прес-конференція, присвячена фільму Тараса Томенка «Будинок “Слово”».

Прес-конференція буде присвячена світовій прем’єрі фільму, що пройде 17 жовтня 2017-го в конкурсі 33-го Варшавського кінофестивалю, а також подальшій прем’єрній кампанії містами України.

Спікерами на прес-конференції будуть режисер фільму Тарас Томенко, продюсери Юлія Чернявська і Олег Щербина, Голова комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, член комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Юрій Павленко (котрий разом з цим є асоціативним продюсером фільму), директор дистриб’юторської компанії «Артхаус Трафік» Денис Іванов та перший заступник голови Держкіно України Сергій Неретін.

Документальна повнометражна стрічка «Будинок “Слово”» є переможцем конкурсного відбору кінопроектів Держкіно України. Творці фільму, режисер Тарас Томенко та поетеса Любов Якимчук, працювали над ним 5 років. Протягом цього часу вони вишукували в приватних архівах, а також в архівах СБУ та літературних інститутів до цього приховані документи про те, що сталося в 30-х роках минулого століття: поселення в одному будинку в Харкові, а потім поголовне знищення кращих представників української культури – письменників, поетів, художників, режисерів і акторів. Фільм являє собою поєднання архівних фото і відео з прямою мовою самих героїв, начитаною сучасними київськими акторами, чиї голоси можна часто почути в озвучанні голлівудського кіно.

Фільм було створено компанією Fresh Production Group, два фільми якої цього року вже були представлені в конкурсах кінофестивалів класу «А» (повнометражний «Ізі» Андреа Маньяні в Локарно і короткометражний «Папуга, що говорить» (спільно з «Констант Продакшн») Ірини Асонової в Монреалі).

Дистриб’ютором в Україні стала компанії «Артхаус Трафік».

Генеральний медіапартнер – ТРК «Україна».

В широкий прокат фільм виходить 9 листопада 2017 року.

Офіційна інформація