В Україні покажуть «оскарівські» короткометражні фільми 2015 року

Oscar.Shorts.15

Найкращі короткометражні фільми за версією Американської кіноакадемії 2015 року покажуть в Україні вже цієї весни – у тому числі й фільм-переможець «Телефонний дзвінок». Нова колекція фільмів Oscar Shorts виходить у прокат 14 травня.

Цього року у короткому списку короткометражної номінації опинилися 5 картин. Британію представляють дві з них. «Телефонний дзвінок» – це один діалог, який за двадцять хвилин зробить двох незнайомців найкращими друзями. Сіра мишка зі служби психологічної допомоги відповість на дзвінок літнього вдівця, а все інше зробить магія кіно. У головній ролі – володарка премії «Золотий глобус» Саллі Гокінс, її невидимий співрозмовник – оскароносний британський актор Джим Бродбент. Саме «Телефонний дзвінок» став найкращим короткометражним фільмом–2015 за версією американських кіноакадеміків.

Інший британський фіналіст – соціальна стрічка «Бугалу і Грем», яка на прикладі двох курчат познайомить глядача з трагічними подіями в Північній Ірландії 70-х.

Найдовша з коротких історій – стрічка «Айя», що представляє Ізраїль. Сюжет розповість про зустріч двох самотніх в аеропорту Єрусалима. Він – член журі музичного конкурсу. Вона – незнайомка на ім’я Айя. Він плутає її зі своїм водієм, а вона не поспішає зізнаватися. Тепер вони разом їдуть дорогою у вічне місто.

Проблемам мігрантів присвячена короткометражка «Парване». Історія афганської дівчини, що живе у Швейцарії – це діалог культур і гімн до всеосяжної доброти.

«Олійна лампа» режисера Вей Фу – це експеримент фотографа. На тлі різних просторів виникають портрети вихідців з Тибету.

Колекція найкращих короткометражних стрічок року, Oscar Shorts 2015, виходить в український прокат вже в цей четвер, 14 травня. Покази відбудуться у Вінниці, Дніпропетровську, Києві, Львові, Маріуполі, Одесі, Сумах та Харкові.

«Артхаус Трафік», 7 травня 2015 року