17 січня – кінолекторій «Сторінки документальної кіношевченкіани» (1918–1964)

Shevchenko

У 2014 році Україна й українці в усьому світі відзначатимуть 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У фондах Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного зберігається понад 350 кінодокументів про життя, творчість та вшанування пам’яті Великого Кобзаря.

Цей документальний масив, що включає кінофільми, кіножурнали, кіно- і телесюжети, є безцінним фондом ретроспективної інформації для вивчення і популяризації спадщини Великого Кобзаря в Україні та за її межами.

17 січня 2014 року, o 18:00 в Синьому залі Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) відбудеться кінолекторій «Сторінки документальної кіношевченкіани», організаторами якого є Нацональна спілка кінематографістів України та Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г. С. Пшеничного.

Увазі глядачів буде представлено 7 кінодокументів із фондів ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного, зокрема найраніший документ – кіносюжет про відкриття пам’ятника Т. Г. Шевченку в Петрограді у 1918 р., кінофільми «Великому народному поету» про відкриття пам’ятника Т. Г. Шевченку в Харкові в 1935 р. та «Безсмертя Кобзаря» 1961 року випуску, присвячений пам’яті Т. Г. Шевченка. Сюжети з кіножурналів «Радянська Україна» за 1939, 1944 та 1949 рр. розповідають про пам’ятні місця, пов’язані з життям поета, перебування учасників пленуму Спілки радянських письменників України на могилі Т. Г. Шевченка в місті Каневі та урочисте відкриття Літературно-художнього музею Т. Г. Шевченка в Києві.

Представлені кінодокументи будуть цікавими як для дослідників творчості та образу Тараса Шевченка, так і широкого кола науковців, культурологів, кінознавців, істориків, які займаються питаннями національної ідентичності, формами творення та збереження національної пам’яті, історії української культури та ін.

Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г. С. Пшеничного
Топішко Ніна Олександрівна, тел. 275-37-77, ntopishko@tsdkffa.archives.gov.ua
Макарова Тетяна Олександрівна, тел. 275-11-13, tmakarova@tsdkffa.archives.gov.ua

НСКУ, 15 січня 2017 року