17 вересня у кінопрокат виходить «Казка казок»

Kazka.kazok

17 вересня 2015 року на екрани українських кінотеатрів виходить похмуре та іронічне фентезі – «Казка казок» з Сальмою Хайєк і Венсаном Касселем. Фільм Маттео Гарроне був номінований на Золоту пальмову гілку Канського кінофестивалю і претендує на звання найкращого фільму року за версією Європейської кіноакадемії.

Маги і чарівники, королі та королеви, красуні-принцеси і страшні велетні населяють цю приголомшливу готичну фантазію. Сластолюбний Король Одинокої Кручі бере за дружину чарівну діву, а вона перетворюється на потворну каргу. Відважний Король Долини Туманів вирушає на двобій із драконом, оскільки чарівник передрік, що королева понесе дитину, тільки з’ївши серце дракона. Ну а Король Диких Гір лагідно вирощує гігантську блоху, а рідну дочку без тіні жалю віддає заміж за гірського орка. В основу фільму лягла однойменна книга Джамбаттисти Базіле, прародителя жанру фентезі, що жив на рубежі 16–17 століть. Подорожуючи Італією, він записував казкові перекази, які згодом прославилися на весь світ – у тому числі історії про Попелюшку, Кота у чоботях і Сплячу красуню.

Головні ролі у картині виконали Сальма Хайек, Венсан Кассель, Тобі Джонс і Джон С. Райлі.

Режисер і автор сценарію «Казки казок» – італієць Маттео Гарроне, володар двох Гран-прі Канського кінофестивалю за фільми «Гоморра» і «Реальність». Свою нову роботу він також представляв на Лазуровому узбережжі, де «Казка казок» змагалася за головний приз фестивалю – «Золоту пальмову гілку».

За словами режисера, який знімав свої попередні фільми на межі документалістики, у казках Джамбаттисти Базіле його привабила надзвичайна суміш реальності й фантазії. «Ці історії зачіпають усі «опозиції» життя: звичайне і екстраординарне, чарівне і повсякденне, величне й непристойне, сьогодення і фальшиве, піднесене і огидне, жахливе і ніжне, міфологію і народну мудрість», – прокоментував Гарроне свій вибір матеріалу.

За казкову атмосферу у картині відповідає музика лауреата і семиразового номінанта на премію «Оскар» Олександра Деспла. Оператор фільму – Пітер Сушицькі, відомий роботою над химерними картинами Девіда Кроненберга. При створенні костюмів і декорацій художники-постановники фільму надихалися серією офортів Франсіско Гойї «Капрічос», які подєнують реалістичні і фантастичні елементи, дуже близькі естетиці казок Базіле.

Український прокат фільму стартує 17 вересня – «Казку казок» покажуть у Києві, Харкові, Одесі, Дніпропетровську, Львові, Запоріжжі, Сумах, Чернівцях, Житомирі, Маріуполі, Івано-Франківську, Кривому Розі, Броварах, Бучі, Білій Церкві. Допрем’єрний показ фільму відбудеться 15 вересня у столичному кінотеатрі «Оскар» у ТРЦ Gulliver.

«Артхаус Трафік», 11 вересня 2015 року