17 січня в Брюсселі відкриваються Дні українського кіно

DUCBruxelles.18

17 січня 2018 року в Брюсселі відкриваються Дні українського кіно.

Щорічний фестиваль Ukraine on Film традиційно проходитиме у Центрі образотворчих мистецтв BOZAR, найбільшої культурної інституції Бельгії.

Відкриє фестиваль реставрований поетичний шедевр Сергія Параджанова – стрічка «Тіні забутих предків», екранізація однойменного роману класика української літератури Михайла Коцюбинського. У Брюсселі фільм презентує виконавиця головної ролі, актриса Лариса Кадочникова. Створений в епоху соцреалізму, фільм став втіленням новаторського стилю Параджанова. Картина займає особливе місце і в українській історії – під час прем’єри фільму в кінотеатрі «Україна» літературний критик Іван Дзюба, письменник Василь Стус і журналіст В’ячеслав Чорновіл закликали глядачів встати на знак протесту проти арештів українських інтелектуалів, організованих радянською владою влітку 1965 року.

Покажуть в Брюсселі і «Рівень чорного» – експериментальну драму Валентина Васяновича, яка в 2017 році була обрана Україною в якості національного кандидата на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою. Стрічка про весільного фотографа, який переживає кризу середнього віку, була також відзначена премією FIPRESCI Одеського кінофестивалю та брала участь в основному конкурсі кінофестивалю в Коттбусі.

Світова прем’єра психологічної драми «Стрімголов» Марини Степанської відбулася в рамках конкурсної програми 52-го Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах. Стрічка досліджує стосунки молодої пари: в центрі сюжету опиняється «світовідчуття негероїв у героїчні часи» – у сучасному Києві після подій Майдану.

У програмі фестивалю – один із касових рекордсменів українського прокату, фентезі «Сторожова застава». Дебютний повнометражний фільм Юрія Ковальова розповість про пригоди школяра Вітька, який через загадковий портал часу потрапляє в минуле – на тисячу років назад. Масштабні зйомки проходили в Карпатських горах, гранітних кар’єрах та болотах Київської області.

Документальний фільм «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова» [Аскольда Курова] розповідає про суд над українським режисером Олегом Сенцовим, засудженим Російською Федерацією на 20 років в’язниці за сфабрикованими звинуваченнями. Назва стрічки – «Процес» – відсилає до кафкіанського абсурду, показуючи, як у тоталітарній державі жертвою бюрократичної машини може стати будь-хто. Світова прем’єра фільму відбулася у позаконкурсній програмі 67-го Берлінського кінофестивалю. Показ був організований спільно з Європейською кіноакадемією, яка неодноразово закликала до звільнення Олега Сенцова.

Крім показів, під час фестивалю пройде презентація DISCOVER UKRAINE для провідних кінокомпаній Бельгії про перспективи ко-продукції з Україною.

Щорічні Дні українського кіно в Брюсселі представляють найбільш резонансні сучасні стрічки, а також кінокласику – у попередні роки на фестивалі були показані німі стрічки «Одинадцятий» та «Земля» в живому супроводі відомих українських музикантів.

У 2018 році кіноогляд пройде втретє.

Цьогоріч фестиваль Ukraine On Film став частиною проекту Bridges. East of West, який об’єднує кінопокази та культурні заходи країн Східного Партнерства – Арменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України.

Організатори події: Міністерство закордонних справ України, Державне агентство України з питань кіно, Центр образотворчих мистецтв BOZAR, «Артхаус Трафік» за підтримки Національного центру Олександра Довженка та Товариства українців Бельгії.

Фестиваль пройде з 17 по 21 січня 2018 року.

Офіційна інформація