Двоє студентів КНУТКТ – у СІЗО, четверо – під домашнім арештом

Knutkt

Двоє студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого – у СІЗО, четверо – під домашнім арештом. За звинуваченнями прокуратури, хлопцям загрожує від восьми до п’ятнадцяти років позбавлення волі, інформує «УНІАН».

Як повідомляє «5 канал», судді розглядали справи до пізньої ночі.

В результаті – два місяці під домашнім арештом проведуть четверо затриманих – Вадим Ковальов, Андрій Котляр, Данило Окулов та Юрій Хробуст. Ще двоє – Олександр Шкрабак та Андрій Іванюк – на час слідства залишатимуться у СІЗО.

Студентам інкримуніють участь у заворушеннях в центрі столиці, хоча затримали їх в іншому районі міста – виключно через одяг, який видав у них євромайданівців.

За звинуваченнями прокуратури, хлопцям загрожує від восьми до п’ятнадцяти років позбавлення волі.

За словами речника прокуратури Оболонського району Києва Костянтина Дяденка, «наразі ці особи підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 284 за активну участь у масових заворушеннях. Вказані особи приймали участь із застосуванням небезпечних предметів, бруківки, інших небезпечних предметів. Вказані події відбулися на вулиці Грушевського».

Водночас, адвокат Хробуста Руслан Радецький заявляє, що «свідчень, жодних доказів прокуратура не надала. Прокуратура посилається, що у нього була якась каска, там палка, але в рапорті чітко зазначено, що зазначена особа прямувала до Нижнього Валу і не приймала участі ніякої у побитті міліціонерів, киданні каменів, брущатки і таке подібне».

Народний депутат України Богдан Бенюк заявив, що, «виявляється, ця справа шита білими нитками. Тому то і прокуратура зробила велику натяжку у цій справі, і мені здається, що справа буде закрита. І слава Богу, щоб було так. І слідчі не мають ні з чого доказів взяти і тому все розвалюється».

Як повідомляв УНІАН, сімох студентів університету ім. Карпенка-Карого затримали 20 січня близько 5-ї ранку і доправили до Дніпровського райвідділу міліції. Студенти – актори, режисери, диктори.

Спочатку правоохоронці узагалі заперечували їхню присутність там. Однак, після того, як біля відділку зібралися студенти, одного із затриманих – Остапа Вакулюка, випустили, невдовзі обіцяли випустити ще шістьох.

Утім, пізно ввечері 20 січня стало відомо, що решту студентів перевели в СІЗО. Перед цим одному із студентів знову викликали швидку допомогу, оскільки при затриманні йому завдали травми силовики, утім, медиків до затриманого так і не допустили.

Адвокат Вакулюка каже, що студентів допитують у справі про масові заворушення, затримали їх на Подолі після того як ті верталися із Майдану Незалежності. У заворушеннях, за даними колег і адвокатів, студенти участі не брали.

«УНІАН», 23 січня 2014 року