21 січня на сайті журналу «ШО» – онлайн-прем’єра стрічки Катерини Бабкіної

Zhovta.korobochka

У вівторок, 21 січня 2014 року на сайті журналу «ШО» буде презентовано короткометражну ігрову стрічку молодого режисера Катерини Бабкіної «Жовта Коробочка».

Прем’єра відбулася цього року на GogolFest, де робота здобула «статуетку понурого чоловічка». Також «Жовта коробочка» буде представлена у медіатеці фестивалю короткометражних фільмів Сlermont Ferrand-2014 (Франція).

«Це історія про двох безнадійних хіпстерів, котрі оббивають пороги олігархів в намаганні отримати фінансування запатентованої ними не до кінця зрозумілої та наївної технології, що дозволить вирівняти суспільні несправедливості, позбавити країну від рейдерства та корупції, – розповіла про свою стрічку пані Бабкіна у коментарі «Телекритиці». – Або, може, насправді вони уже впроваджують технологію в життя? Це традиційний, трансформований під сучасні українські реалії сюжет «Робін Гуд» – забирати в багатих і поганих, віддавати хорошим і бідним».

Також авторка додає: «Перед тим, як мене звинуватять в екстремізмі, хотілося би зазначити дві речі. Спершу – що фільм був готовий за пів року до майдану, тобто всі наші проблеми не взялися раптом нізвідки і не впираються в Асоціацію з ЄС. А потім – фільм не про те, що світ врятує жовта коробочка, а про те, що його врятують ініціатива, активна віра в свої сили і здорове почуття гумору».

У цій дебютній режисерській роботі Катерина Бабкіна виступила і автором сценарію. Стрічка знімалася без залучення коштів – зусиллями команди проекту.  «Продюсера, єдиного відповідального продакшена, спонсорів та партнерів в «Жовтої Коробочки» немає. Грошей на фільм виділив ніхто. Цей формат фінансування називається «напряжи всіх своїх друзів і друзів друзів». Всі, хто працював над фільмом – блискучі, талановиті фахівці. Всі вони витратили свій час, матеріали, гроші на таксі та їжу. Здається, ми дотепер трошки винні за світло», – розповідає режисер.

«Жовта коробочка». Україна, 2013
Хронометраж: 4.55 хв.
Режисер, автор сценарію: Катерина Бабкіна
Другий режисер, режисер монтажу: Андрій Колесник
Оператор: Євген Сахно
Виконавчий продюсер: Денис Сидоров
Ролі виконують: Борис Абрамов, Катерина Пустовойт, Ігор Білобровський, Денис Сидоров, Сергій Мягкий, Олег Олейник
Голос: Данило Хомутовський
Мейк-ап: Євгенія Янишева
Світло: Богдан Четвергов
Звук: Propeller Studio, Владислав Мінасуєв
Постпродакшен: FX продакшн
Саундтрек: Moby (некомерційна ліцензія)
Спеціальні подяки Ігореві Савиченку, ЕМЗ, GOGOLfest

Катерина Бабкіна – авторка поетичних збірок «Вогні святого Ельма» (Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2002; 500 примірників) та «Гірчиця» (Meridian Czernowitz, 2011), прозової книжки «Лілу після тебе» (Київ: Факт, 2008) та прозових і поетичних публікацій в журналах «Сучасність», «Четвер», «Форма(р)т», «Київська Русь», «Святий Володимир», «Кур’єр Кривбасу», «ШО», RADAR, у газетах, електронних альманахах.

Вірші перекладені польською, німецькою, англійською та російською мовами.

Авторка проекту Відеопоезія||Відеопроза. Відеороботи брали участь у кінофестивалях та літературних фестивалях в Києві, Львові, Сумах, Луганську, Чернівцях, Черкасах, Москві, Вільнюсі, Валенсії, Кракові.

Стипендіатка письменницького дому у Вентспілсі, Латвія (2011) та програми DAGNY (Краків, Польща (2011)). Драматург, сценарист, учасник Тижня актуальної п’єси (Київ, Україна, 2011).

У 2012 році за сценарієм Катерини Бабкіної було знято короткометражний фільм «Зло» в рамках проекту «Україно, goodbye!».

2013 року в видавництві «Фоліо» вийшов перший роман Катерини Бабкіної «Соня», який увійшов до довгого списку «Книги року BBC».

«Телекритика», 19 січня 2014 року