22 листопада хоррор «Менді» виходить у кінопрокат

Mandy

22 листопада 2018 року в український кінопрокат виходить «Менді» – психоделічний хоррор з Ніколасом Кейджем.

Фільм був показаний у Каннах та на міжнародному кінофестивалі «Санденс».

1983 рік. Лісоруб Ред із дружиною Менді мирно живуть у мальовничому лісі поруч із озером. Але у лісі оселилося зло – релігійний культ у компанії з пекельною байкерською бандою. Як невчасно пішла Менді прогулятися в лісі, де і впала в око зловісному лідеру культу Єремії. Той наказує байкерам викрасти дівчину, накачує її наркотиками та ритуально спалює. І не залишає вибору лісорубові Реду, окрім як стати на стежку помсти.

Головну роль у фільмі виконав Ніколас Кейдж, його фільмографія за останні роки перетворила актора в мем, – за словами критиків, лісоруб Ред став однією з вершин божевільної кар’єри актора. Роль його дружини, Менді, виконала британка Андреа Райзборо.

Світова прем’єра хоррора пройшла на міжнародному кінофестивалі «Санденс». «Менді» також увійшов до програми «Двотижневика режисерів» Каннського кінофестивалю – після показу глядачі влаштували стрічці п’ятихвилинну овацію. В Україні фільм був вперше показаний у рамках 2-го «Київського тижня критики».

Фільм став однією з останніх робіт ісландського композитора Йоганна Йоханнссона, автора музики до фільмів Дені Вільнева – «Полонянки», «Сікаріо» та «Прибуття» – а також до стрічки «Стівен Хокінг. Теорія всього».

«Мені подобається думати про «Менді» як про твір наївного мистецтва, як про воскресіння пам’яті про моє минуле, про мистецтво, музику і фільми, на яких я виріс», – коментує свою роботу Косматос.

«Ця галюциногенна суміш із хоррора про сатаністів і трилера про помсту спрямована перш за все на фанатів-естетів. Але кожен, хто хоче оцінити Ніколаса Кейджа у вигляді абсолютного безумця, повинен насолодитися цим сном-лихоманкою», – пишуть про «Менді» Variety.

«Менді» виходить в український прокат 22 листопада.

«Артхаус Трафік», 14 листопада 2018 року