24 серпня – «Україно, гудбай!» на фестивалі «Кінолев»

Ukraine.Goodbye

24 серпня 2012 року, о 21:30 на фестивалі «Кінолев» у Львові відбудеться прем’єра нового українського альманаху «Україно, goodbye!»

Проект «Україно, goodbye!» покликаний назвати речі своїми іменами – чому значна кількість активних українців, замість розбудовувати приватне й суспільне життя у своїй рідній країні, під захистом своєї власної держави, століттями вимріяна незалежність якої нарешті постала 20 років тому, вибирає шлях еміґрації? Що штовхає тисячі й тисячі наших співвітчизників на такий відчайдушний крок: неадекватність державної економічної й культурної політики? недорозвинутість громадянського суспільства? правовий нігілізм владних інституцій? неможливість реалізації? втома від тотальної корупції? невпевненість у майбутньому? зрештою, можливо, це ментальний брак волі до незалежного й самостійного життя у власній державі? чи якісь інші причини?..

Так запитують режисери, що взяли участь у чи не наймасштабнішому проекті України. За задумом його продюсерів до альманаху має увійти тридцять малобюджетних ігрових фільмів, присвячених соціально-культурним, політичним і ментальним причинам, що мотивують громадян України до еміґрації.

Багато фільмів глядачі знають по попереднюму проекту, спродюсованому Володимиром Тихим та Денисом Івановим «Мудаки. Арабески». Проте у альманаху можно зустріти і зовсім нові імена. Наразі фільми, що уже готові, живуть не лише у межах альманаху, а й власний життям, беручи участь у фестивалях.

Отже, в альманасі: «Без ГМО» Лариси Артюгіної, «Гамбург» та «Янгол смерті» Володимира Тихого, «Смак морозива» Тьєррі Дюссе, «Та поїду!» та «Гриби» Валерія Шалиги, «Красива жінка» Альони Алімової, «Борода» Дмитра Сухолиткого-Собчука, «Побачення» Євгена Матвієнка, «Очерет» Руслана Батицького, «Зло» Оксани Казьміної, «Майже кохання» Юлії Шашкової, «Арівідерчі, Серьожо» Андрія Тимощука, «Ворона» Оксани Савченко (Максима Черниша. – БУК), «Хата при дорозі» Віктора Сухобруса, «Ключ» Артура Млояна, «Національна ідея в Україні» Дана Вороніна, «Ксенофілія» Іллі Калюкіна, «Гауді» Аксіньї Куріної, «Ядерні відходи» Мирослава Слабошпицького, «Пиріг» Юрія Ковальова, «Коротка історія» Івана Тімшина, «Як козаки у космос полетіли» Євгена Матвієнка.

«Музей Ідей», 28 липня 2012 року