28 червня «Літо» виходить у кінопрокат

Leto

28 червня 2018 року в український кінопрокат виходить біографічний мюзикл про Віктора Цоя – «Літо» Кирила Серебреннікова. Фільм був представлений в основній програмі Каннського кінофестивалю, де отримав премію за найкращий саундтрек.

Фільм розповідає про початок творчого шляху Віктора Цоя та групи «Кіно», про його взаємини з Майком Науменко, його дружиною Наталею і багатьма, хто був в авангарді рок-руху Ленінграда 1981 року.

Головну роль у фільмі виконав кореєць Тео Ю. Аби втілити на екрані образ Віктора Цоя, творцям знадобилося чотири людини: Ю зіграв Цоя у кадрі, музикант-самоучка з Якутії Петро Погодаєв виконав усі вокальні партії, колишній соліст гурту «Чай вдвоем» Денис Клявер озвучив репліки музиканта, а гітарист групи «Звєрі» Герман Осипов зіграв гітарні партії.

У ролі Майка Науменка у фільмі знявся Рома Звєрь – для фронтмена групи «Звєрі» вона стала дебютом у кіно. За словами продюсерів фільму, він був першим і єдиним кандидатом на цю роль.

В основу «Літа» лягли спогади удови Майка Науменка Наталії – її у фільмі зіграла Ірина Старшенбаум. «Ми обидва величезні фанати групи «Кіно», і виросли на цій музиці. Але, навіть враховуючи детальне знання предмету, наш підхід до сценарію не був виключно документальним, – коментують сценаристи стрічки Михайло і Лілі Ідови. – Для нас важливіше було упіймати атмосферу подій, ніж їх точний порядок і хронологію. Цей фільм – музична фантазія на тему суб’єктивних спогадів».

Фільм наповнений музикою, якою живуть і дихають герої – в «Літі» звучать культові треки того часу: не тільки пісні Віктора Цоя і групи «Зоопарк», але також Іггі Поп і Talking Heads. Творцям стрічки було важливо показати героїв до слави. Коли вони були не тільки музикантами, але й меломанами; не тільки майбутніми зірками, а й фанатами. «Через них Кирило Серебренніков дає глядачеві шанс почути навіть найвідоміші західні хіти «нової хвилі» ніби вперше», – пояснює продюсер Ілля Стюарт.

Міжнародна прем’єра стрічки відбулася на Каннському кінофестивалі, де фільм претендував на «Золоту пальмову гілку» і був удостоєний премії за найкращий саундтрек. На червоній доріжці фестивалю творча група фільму закликала звільнити режисера фільму Кирила Серебренникова, який перебуває під домашнім арештом за політично мотивованою справою.

«Літо» виходить на екрани українських кінотеатрів 28 червня. Напередодні старту, 26 червня, у столичному кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Gulliver) відбудеться допрем’єрний показ. Партнер заходу – природна мінеральна вода «Моршинська».

«Артхаус Трафік», 19 червня 2018 року