28 липня 2016 року з показу фільму Харуна Фарокі «Картини світу та підписи війни» (1988) розпочинається фільмова програма y PinchukArtCentre.
Харун Фарокі – один з найбільш впливових політичних режисерів, дослідник насильства і кризи сучасної цивілізації. Фільм-есе «Картини світу та підписи війни», знятий через 43 роки після Другої світової війни, є одним з найвідоміших творів цього художника і режисера. Фільм фокусується на «сліпих плямах» в інтерпретації аерофотознімків, зроблених під час американського бомбардування в 1944 році промислового заводу в Німеччині. Тільки через десятиліття, коли фотографії були проаналізовані за допомогою ЦРУ, було виявлено, що концентраційні табори Освенцим також були захоплені на цих зображеннях. Фарокі показує зв’язок між війною і фотографією, досліджуючи, як сприйняття під час конфлікту обумовлено тим, що люди хочуть або не хочуть бачити, розділяючи спостерігачів або на пасивних спільників, або на постраждалих під час війни.
Показ відбудеться 28 липня о 19 годині на 6-му поверсі (відеолаунж кав’ярні One Love Coffеe) на мові оригіналу з субтитрами. Реєстрація обов’язкова.
Фільмова програма проходить у партнерстві з особистостями та організаціями, які розвивають кіно та кінокритику в Україні. Кожна зі співпраць триватиме протягом певного періоду – від одного до кількох місяців, матиме свою назву та концепцію. Першим куратором фільмової програми є Станіслав Битюцький – кінокритик, режисер. «Проти забуття: кіно після війни» – тема нашого першого циклу програми, яка об’єднає серію фільмів, знятих режисерами-новаторами, які працюють на межі документального кіно і сучасного мистецтва.