Лауреат Sundance Пітер-Ян де Пю збирається знімати фільм про Україну

1469527300

Лауреат премії Sundance, бельгійський режисер Пітер-Ян де Пю (Pieter-Jan De Pue) зараз пише сценарій стрічки про Україну, повідомляє «Детектор медіа».

Про таке він розповів виданню під час Одеського міжнародного кінофестивалю (ОМКФ), де представляв свій повнометражний дебют «Земля просвітлених» (The Land of the Enlightened).

Незалежний кінематографіст і фотограф, пан де Пю тривалий час подорожував Афганістаном, фотографуючи країну та її людей для Міжнародного Червоного Хреста, Caritas International, ООН та міжнародних організацій з гуманітарного розмінування. Його фотографії Афганістану та Центральної Азії публікувалися у Weekend Knack, Le Monde, De Morgen, De Standaard. Його фільм «Земля просвітлених», знятий на межі документалістики та художнього кінематографа, оповідає про життя підлітків в Афганістані. Він отримав нагороду за кращу операторську роботу на Sundance–2016, номінувався також на Гран-прі цього кінофестивалю.

Зараз Пітер-Ян де Пю працює над сценарієм стрічки про Україну. Це має бути масштабний фільм, розрахований на ширшу аудиторію, проте з потужним авторським баченням.

«Зараз у процесі написання не знаю, чи в результаті це буде сценарій художнього фільму, чи це знову буде гібрид (як «Земля просвітлених». – ДМ), чи документальний. Цей фільм базуватиметься на досвіді моєї роботи для Червоного Хреста на Донбасі. Тобто це буде, з одного боку, історія про Донбас та війну, але водночас на контрасті у ньому розповідатиметься про міфи та легенди Західної України та особливо Карпат. Це історія двох братів, яка базується на реальних подіях. Ця історія відбувається саме зараз, тому я й не можу сказати, чи це буде документальне кіно, чи ми охудожнимо все згодом. Після перебування тут, в Одесі, я їду на Донбас, щоб працювати над цим проектом», – розповів кінорежисер.

Нагадаємо, на ОМКФ–2016 фільм «Земля просвітлених» був представлений у конкурсі європейських документальних фільмів.

«Детектор медіа», 22 липня 2016 року