7 листопада «Додому» Нарімана Алієва виходить в український кінопрокат

Evge

7 листопада 2019 року в український кінопрокат виходить драма «Додому» Нарімана Алієва, національний кандидат на премію «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм».

«Додому» – повнометражний дебют режисера Нарімана Алієва. Фільм розповідає історію кримського татарина Мустафи. Двоє його синів поїхали в Київ після анексії Криму. Розповідь починається з того, що гине його старший син Назім, і батько вирушає до столиці, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати в Криму згідно з мусульманськими традиціями. Головні ролі у стрічці виконали відомий український актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв та актор Ремзі Білялов. Продюсером стрічки виступає Володимир Яценко («Атлантида», «Дике поле»), а його міжнародною промоцією займається компанія Wild Bunch.

«“Додому” — це мій особистий тихий маніфест проти того, що відбувається у цей важкий час із моїм народом. У фільмі через історію однієї родини я намагався показати всю трагедію кримськотатарського народу та розказати про реалії сьогодення, у яких ми опинилися. Для мене важливо, щоб тема Криму і кримських татар звучала як в Україні, так і за її межами», – розповідає Наріман Алієв. Стрічка вже була показана у 13 країнах світу, права на фільм придбали кінокомпанії з Франції, Великої Британії, країн Бенілюксу, Греції, Туреччини та Китаю.

Світова прем’єра фільму відбулася у конкурсній програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. В Україні фільм було вперше показано в рамках міжнародної конкурсної програми Одеського кінофестивалю, де «Додому» виборов Гран-прі – «Золотого дюка», який присуджується за результатами глядацького голосування. Також на рахунку роботи Нарімана Алієва головний приз Міжнародного кінофестивалю у Бухаресті (BIFF).

Наразі «Додому» продовжує збирати премії та нагороди. Стрічка стала тріумфатором другої Національної премії кінокритиків України КІНОКОЛО – її було відзначено як найкращий фільм року, а Наріман Алієв та Ахтем Сеітаблаєв були нагороджені як найкращий режисер та актор. «Додому» було також визнано найкращим іноземним фільмом 7-го Міжнародного Босфорського кінофестивалю у Стамбулі; де Ахтем Сеітаблаєв також отримав премію за найкращу чоловічу роль. Фільм Алієва було також показано в рамках фестивалю українських фільмів у Варшаві, де він отримав приз глядацьких симпатій.

Драма «Додому» Нарімана Алієва виходить у широкий український прокат 7 листопада. Напередодні, 5 листопада, у столичному кінотеатрі «Оскар» у ТРЦ Gulliver відбудеться урочиста київська прем’єра за участі творчої групи фільму. Партнер прем’єрного показу – ресторан кримськотатарської кухні Musafir.

Також відбудеться серія спеціальних показів за участі членів знімальної групи фільму: 6 листопада у кінотеатрі Сінема Сіті (ТРЦ Ocean Plaza); 10 листопада у кінотеатрі «Жовтень»; 4 листопада Наріман Алієв особисто представить фільм на показі у львівському «Кінопалаці»; а 14 листопада режисер поспілкується з глядачами у Ковелі та Вараші.

Стрічка створена за підтримки Міністерства культури України, дистриб’юція здійснюється за промопідтримки Держкіно України.

«Артхаус Трафік», 31 жовтня 2019 року