Альманах “Україно, ґудбай!» в Українському кіноклубі в Берліні

Ukraine.Goodbye

22 серпня 2013 року – в присутності режисера та продюсера – в Українському кіноклубі Берліна демонструватиметься альманах “Україно, ґудбай!” (2012, ориґінал з англійськими субтитрами) – шість коротких фільмів молодих українських режисерів, які в критичний спосіб осмислюють реальність українського суспільства.

Дата й час: 22.08.2013, 19:00.

Адреса: Panda Theater im kleinen Hof der Kulturbrauerei, Knaackstr. 97, 10435 Berlin (Метро: U-Bahn Eberswalder Str. Nähe zur U-Bahn Schönhauser Allee).

Вхід вільний, є можливість придбати напої на барі.

“Україно, goodbye!” – це соціальне кіно. Один з фільмів альманаху – “Ядерні відходи” режисера Мирослава Слабошпицького – був відзначений “Срібним леопардом майбутнього” на 65-му Міжнародному кінофестивалі в Локарні, а також отримав відзнаки на низці інших міжнародних форумів та номінований на приз Європейської кіноакадемії.

Мету цього проекту його надхненники описують так:

«Проект «Україно, goodbye!» покликаний назвати речі своїми іменами – чому значна кількість активних українців, замість розбудовувати приватне й суспільне життя у своїй рідній країні, під захистом своєї власної держави, століттями вимріяна незалежність якої нарешті постала 20 років тому, вибирає шлях еміґрації? Що штовхає тисячі й тисячі наших співвітчизників на такий відчайдушний крок: неадекватність державної економічної й культурної політики? недорозвинутість громадянського суспільства? правовий нігілізм владних інституцій? неможливість реалізації? втома від тотальної корупції? невпевненість у майбутньому? зрештою, можливо, це ментальний брак волі до незалежного й самостійного життя у власній державі? чи якісь інші причини?..»

Після показу відбудеться дискусія з режисером одного з фільмів альманаху та продюсером і надхненником всього проекту Володимиром Тихим. Дискусія відбуватиметься українською та німецькою мовами з перекладом.

«Україно, Goodbye!», 20 серпня 2013 року