Олеся Анастасьєва про конкурс на посаду керівника «Укранімафільму»

Minkult.Ukraine

Подаємо допис кіножурналіста Олесі Анастасьєвої про перебіг конкурсного добору на посаду керівника кіностудії «Укранімафільм».

Во-первых, я хотела бы подчеркнуть: такого уровня открытости и публичности я не встречала никогда, за что я хочу поблагодарить (полдня была в шоке).

Теперь к сути.

Сегодня в Минкульте состоялось заседание конкурсной комиссии по выбору гендиректора государственной киностудии “Укранимафильм”. Ни один из трех кандидатов не набрал необходимого минимума 2/3 голосов (а это 4 голоса, потому что в составе комиссии 6 человек).

Теперь коротко про кандидатов.

Ахрамович. По озвученной на конкурсе информации, Минкульт и СБУ проводит служебное расследование по факту, который впервые был публично озвучен замглавы Госкино господином Неретиным на питчинге.

По его словам, ныне действующий генидректор государственной киностудии “Укранимафильм” господин Ахрамович был аккредитован на фестивале в Аннеси от России.

Сегодня во время конкурса господин Ахрамович показал свой аккредитационный бейдж, где было написано. что он является директором студии “Укранимафильм”, а также заявил, что “Украинская анимационная ассоциация” отказала ему. Господин Ахрамович также предоставил информационное письмо, которое представители УАНІМА адресовали министру Нищуку (как оказалось министерство перенаправило это письмо самому Ахрамовичу). В письме, в частности, говорится, что УАНІМА предложила господину Ахрамовичу участие в украинском стенде в Аннеси.

“Перезентація та оферта були надіслані пану Ахрамовичу та отримані ним в повному обсязі…

Зокрема інформація про те, що витрати на участь в стенді розподіляються в пропорційних частинах між усіма учасниками стенду. Пан Ахрамович відмовився взяти участь в цьому заході та підтримати стенд організаційно та фінансово, мотивуючи своє рішення зайнятістю та участю в іншому заході.

Не зважаючи на це, інформація про фільми виробництва “Укранімафільму”, що була надана ДП, була включена в офіційний каталог стенду…

Але за два тижні до початку фестивалю, помічник Едуарда Ахрамовича. продюсер анімаційної студії “Барабан” Євген Татарінов, звернувся до члену Наглядової Ради УАНІМА Максима Прасолова з проханням безкоштовно надати дві акредитації для Ахрамовича. На той час акредитації, що надаються в пакеті стенду, були розподілені між учасниками стенду відповідно їх внескам.

Нагадуємо, що на момент проведення заходу УАНІМА ще не отримала грошей від держави та фондів та фінансувала стенд та події власним коштом учасників.

Саме тому, з огляду на відсутність зайвих фондів, пану Ахрамовичу було запропоновано отримати необхідну йому акредитацію та взяти участь у заході шляхом оплати її вартості за пільговою ціною для учасників ринку MIFA, яким стала УАНІМА, придбавши місце на ньому, що на 30% дешевше повної вартості.

Жодної відповіді пан Ахрамович не надав.

13.06.2017, в перший день ринку MIFA в Аннесі, пан Ахрамович несподівано з’явився на стендні УАНІМА. Акредитацію учасника він отримав від російського стенду 4.С19.

На цей факт звернули увагу представники Держкіно. Вони повідомили пану Ахрамовичу про неприпустимість такої поведінки з боку керівника ДП, адже це порушує директиви МЗС про офіційні публічні заходи за участю представників РФ.

Ігноруючи це, в той самий день Ахрамович з’явився на стенді Української асоціації разом з членами російської делегації. Він неодноразово висловлював тези про “єдиний народ”, “єдину спільну культуру з росіянами, яка понад політикою” та необхідність дружніх стосунків з представниками РФ.

Про цю ситуацію було повідомлено Посольство України у Франції, та були отримані директиви реагування на неї. Згідно з ними, Перший заступник Голови Держкіно Сергій Неретін повідомив Едуарда Ахрамовича про неприпустимість присутності представників російського стенду та делегації на офіційних дипломатичних заходах української делегації.

Ігноруючи це, пан Ахрамович з’явився на офіційному прийомі посла України у Франції разом з членами російської делегації.

Керуючись директивами МЗС, представникам російської делегації було відмовлено у присутності на заході.

Не зважаючи на це, пан Ахрамович, ігноруючи всі попередження, наполегливо намагався провести представників РФ на цей захід.

Йому в цьому також було відмовлено”.

Сегодня на конкурсе за Ахрамовича проголосовало 2 члена конкурсной комиссии.

Также во время конкурса стало известно, что в штате самой киностудии числятся 3 человека, кроме самого Ахрамовича это еще Коротков и Марущак. У штатных работников киностудии 2 рабочих дня в неделю. Таким образом, по словам госоподина Ахрамовича, ему удалось погасить задолженность киностудии и на сегодня у нее нет долгов. Творческие сотрудники привлекаются студией точечно для работы над конкретными проектами.

Лисенбарт. Солидарен с Анастасьевой, которая считает неправильным тот факт, что в составе питчинговой комиссии нет ни одного аниматора (мультипликатора). Стоит отметить, что такая ситуация сложилась еще перед 8 конкурсом, т.е. и на 8, и на 9, и на 10 питчинге мультипликаторов не было.

Я говорила про этот факт, всем, кому только могла, а именно главе Госкино, потому что комиссию формирует Госкино.

За Лисенбарта сегодня проголосовало 2 члена конкурсной комиссии.

Оба кандидата предлагали на месте “Укранимафильм” создать Хаб.

Шевчук. Решил резко демпинговать на рынке анимации и считает, что полнометражный мультик в Украине можно снять за 50 тысяч долларов 🙂 За него проголосовало 0 членов конкурсной комиссии.

Что теперь будет? Минкульт должен объявить новый конкурс, вангую, что будет рубилово, поэтому быстро, очень быстро подавайте своих людей от своих общественных организаций, ибо что-то мне подсказывает, что Ваши конкуренты сделают тоже самое.

Для тех, кто хочет посмотреть полную версию сегодняшнего конкурса:

Олеся Анастасьєва, 5 липня 2017 року