Два повнометражні анімаційні проекти студії «Анімаград» – «Викрадена принцеса» та «Мавка. Лісова пісня» – стали переможцями Дев’ятого конкурсного відбору кінопроектів Державного агентства України з питань кіно та отримають державну фінансову підтримку за результатами конкурсу, які були оголошені на підсумковій прес-конференції 21 вересня.
Проекти отримали одні з найвищих балів серед 88 проектів-фіналістів Дев’ятого конкурсного відбору: 41,67 (Мавка. Лісова пісня) та 40,83 (Викрадена принцеса). Проекти отримають державну підтримку у розмірі 30% від бюджету.
Викрадена принцеса – пригодницька історія кохання мандрівного актора та князівської доньки, яку викрадає злий чаклун. Казковий всесвіт мультфільму розроблено за мотивами історії та легенд Київської Русі. «Робота над сценарієм тривала більше року. В результаті нам вдалось створити цілком унікальний світ, сповнений магії, пригод та кохання» – розповідає автор сценарію Ярослав Войцешек. Проект знаходиться на стадії виробництва, у жовтні заплановано вихід першого тизеру, а реліз стрічки очікується наприкінці 2017 року. Наразі відомо, що телевізійний прокат мультфільму Викрадена принцеса в Україні підтримає «Новий канал».
Анімаційне кіно Мавка. Лісова пісня є сучасною адаптацією класичного твору української літератури та древніх слов’янських міфів. Відомий сюжет Лесі Українки адаптовано для сучасної аудиторії у форматі фентезі, з гумором та пригодницькими елементами. В основу візуального ряду мультфільму буде покладено традиційні елементи української візуальної культури – орнаменти, мотиви та символіка вишиванок, писанок, народних розписів тощо. Дизайном костюмів для персонажів займається знана українська дизайнерка Ольга Навроцька (NAVRO), а авторами оригінального саундтреку запрошено гурт ДахаБраха. Проект знаходиться на етапі девелопменту, орієнтовна дата релізу – кінець 2018 року.
«Мавка – дуже символічний та потужній дівочий образ, який заслуговує бути відомим у всьому світі, і світ її обов’язково полюбить. А для України цей проект, унікальне анімаційне втілення літературної та міфічної героїні Мавки для великого екрану – настільки важливий та безпрецедентний, що ми не мали сумнівів – держава не зможе залишитись осторонь цього факту» – розповідає продюсер фільму Ірина Костюк.
«Ми вдячні експертам за високі оцінки наших проектів та сподіваємось, що це дуже позитивно вплине в цілому на розвиток української анімаційної індустрії. Обидва проекти ми виробляємо в рамках стратегії, згідно якої наша студія Анімаград випускатиме один повнометражний анімаційний фільм щороку, починаючи з 2017. Та наразі однією з головних задач студії є створення якісної мейнстрімної анімації, яка зможе бути показана майже по всьому світу. Для цього ми об’єднали максимальний потенціал креативної команди та новітніх технологій. Вже зараз укладені попередні контракти про дистрибуцію мультфільму Викрадена принцеса (The Stolen Princess) з компаніями: KLB (права на прокат у Франції та на франкомовних територіях), ProFilms (Болгарія), Cinema 24 (Іран), та найбільшою польською медіагрупою Polsat» – зазначає Єгор Олесов, керівник анімаційної студії Анімаград.
За повідомленням прес-служби Державного агентства України з питань кіно, Дев’ятий конкурсний відбір відзначився рекордною кількістю кінопроектів, що претендували на державне фінансування. Зокрема, під час першого етапу членами Експертної комісії були опрацьовані 172 кінопроекти. З них 90 були допущені до другого етапу, який відбувався у форматі відкритих пітчингів.
Запрошуємо за лаштунки креативної розробки анімаційного фільму Мавка. Лісова пісня: творча група фільму розповідає про роботу над проектом. Ролик вперше було презентовано під час другого туру Дев’ятого конкурсного відбору кінопроектів Державного агентства України з питань кіно.
Film.UA, 21 вересня 2016 року