Аніматори з різних куточків України відтворили персонажа першого українського анімаційного фільму

90.rokiv.animacii

Двадцятеро аніматорів з різних куточків України відтворили першого персонажа української анімації, солом’яного бичка з народної казки.

На жаль, перший український анімаційний фільм, як і більшість ранньої української анімації, не зберігся до наших днів, і ми маємо унікальну нагоду побачити, яким би він міг бути, очима сучасних митців.

Українська анімація веде свою історію саме від анімаційного фільму про солом’яного бичка, і цього року виповнюється рівно 90 років від його виходу на екрани.

Цій події і присвячено ролик, який створено в рамках ініціативи «90 років української анімації».

З нагоди ювілею ініціатива протягом року проводить ретроспективи та публікує на своїй сторінці у Фейсбуці цікаві матеріали з історії української анімації. Так, цими днями відбуваються покази українських анімаційних фільмів від перших років до сьогодення у співпраці з кіноклубами Києва, Житомира, Чернігова, Косова, Коломиї, Бердянська, Червонограду і навіть Нью-Йорку.

Ролик створювали: Andrew AJ (Київ), Юрій Гергель (Рівне), Андрій Гурняк (Львів), Світлана Дахіна (Харків), Борис Денисевич (Київ), Роман Дзвонковський (Львів), Олександр Дя (Київ), Юрій Журавель (Рівне), Микола Ковтун (Київ), Яна Ку (Київ), Тарас Підгірняк (Радивилів), Олексій Пшеничнюк (Житомир), Микита Савенко (Київ), Стас Сантімов (Дніпро), Леонід Тивонюк (Луцьк), Костянтин Федоров (Київ), Марія Федюк (Богородчани), Ігор Шурпан (Житомир), Олесь Юсипчук (Косів), Тетяна Ясінчук (Чортків).

Український текст читав — Олекса Мельник. Англійський текст читав — Дмитро Рассказов, студія «Омікрон». Композитор — Владислав Музиченко. Режисер монтажу — Марія Федюк.

Прем’єра ролика відбулася 27 жовтня 2017 року.

Офіційна інформація