2 червня 2018 року, о 15:00 відбудеться дискусія «Сучасні українські екранізації: взаємовигідна співпраця видавничої та кіноіндустрій» в рамках VIIІ Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».
Стало відомо, що окрім вже оголошених учасників дискусії: Ахтема Сеітаблаєва, Марисі Нікітюк, Ірини Костюк, Вірляни Ткач, Максима Нестелєєва та Вадима Романенка, у заході візьме участь відомий український письменник і кіносценарист Тарас Антипович.
Тарас Антипович розкаже про спільний екранізаційний проект FILM.UA Production та телеканалу СТБ, історичну драму Анатолія Дімарова «І будуть люди», сценаристом якої він є разом із Тетяною Щегельською. «І будуть люди» – це історія українського селянства від початку ХХ століття до 1933 року. Цей роман про звичайних людей, земляків, яких настигла громадянська війна, прихід радянської влади, а згодом голодомор. Робота над сценарієм тривала два роки.
Тарас Антипович – володар відзнак рейтингів «Книжка року» (за роман «Мізерія») і «Літакцент» (за роман «Помирана»), премії «Коронація слова» та «Сила малого». Як кіносценарист був одним з авторів вестерну «Троє» («Директорія кіно»), детективного серіалу «Ніконов і Ко» (Mamas Film Production). Працює над створенням пригодницьких фільмів і різножанрових серіалів. У своїх художніх творах поєднує фантастичні сюжети і гостросоціальні контексти, чим здобув інтерес читачів і увагу критиків.
«Пишучи сценарій, ми намагалися взяти від джерела – однойменного роману Анатолія Дімарова – все найкраще. Це, зокрема, колорит характерів, жива неприлизана мова, соціально-побутові перипетії, сексуальність, яка часто є головним рушієм людських вчинків. Будучи історичною драмою, серіал «І будуть люди» зосереджений на долях простих людей, які не є творцями Історії. Історичне тло тут лише викристалізовує психологію героїв, змушує їх робити складний вибір і платити за нього – часто таку високу ціну, про яку вони й не підозрювали. Через галерею яскравих характерів ми простежуємо, як бурхливі події першої третини ХХ століття розділяють закоханих, руйнують сім’ї, збурюють масові повстання. При цьому серіал, як і роман, уникає ідеологізації – прямолінійного таврування більшовиків чи звеличення самостійників. У його фокусі – мрії і побут українців, людська слабкість і сила, зрадництво і самопожертва, непереборне бажання кохати і вміння ненавидіти. Мені здається, вийшла 12-серійна історія, що цікава і близька різним поколінням глядачів незалежно від їхніх поглядів, освіти чи регіону. І цим проект унікальний – в українському кіно такого ще не було», – Тарас Антипович.
Модератор дискусії: Анастасія Рахманіна, головний редактор інтернет-видання «МедіаНяня» та редактор книги «FILM.UA Факультет. Конспект 2014/2015» серії «МедіаБук».
Організатор заходу: Українська Кіноасоціація
Дискусія відбудеться 2 червня 2018 року (субота), 15:00–16:45, в приміщенні «Кінозал» на території Мистецького Арсеналу за адресою: вул. Лаврська, 10–12.
Взяти участь у дискусії, а також поставити додаткові питання спікерам зможуть всі відвідувачі «Книжкового Арсеналу». Представникам преси буде надана окрема можливість для інтерв’ю, а також спілкування зі спікерами та гостями заходу.
У рамках дискусії всі присутні зможуть придбати книги видавництва «МедіаБук», у тому числі перше видання Тари Беннет «Шоуранери: Мистецтво управління телешоу».
Офіційна інформація