Вночі з 26 на 27 червня о 01:00 у програмі «Арґумент-Кіно» на «1+1» – «Кисневий голод» Андрія Дончика

1466912430

Вночі з 26 на 27 червня о 01:00 у програмі «Арґумент-Кіно» на телеканалі «1+1» – дебютний фільм режисера Андрія Дончика «Кисневий голод» (1992). Постановник розповість про історію створення стрічки. Також у програмі – інформація про кінотеатральні прем’єри, календар тижня, українські кіноновини.

Цей випуск програми є останнім у 17-му сезоні. Відкриття 18-го сезону «Арґументу-Кіно» планується у вересні 2016 року.

«Кисневий голод» є одним із найперших українських фільмів часів Незалежности. Власне, той фільм, що є прикметним і знаковим. Фільм, що ніби промовляє з минулого в майбутнє. Адже його сценарій написано за армійськими оповіданнями Юрія Андруховича. Сюжет картини розгортається в обставинах Радянській армії. Армії, що була жорсткою й жорстокою моделлю-концентрацією совєтської імперії часів занепаду.


Володимир Ямненко у фільмі «Кисневий голод»

Так звані «діди» в передчутті демобілізації з війська традиційно вирішують познущатися з молодих солдатів. Але не всі згодні підкорятися й терпіти. Таким є рядовий Білик, який обстоює свою гідність, зокрема, й національну. Сержант на те йому каже: «Я тебе не чіпатиму. Такі, як ти, тут самі вішаються». Випробуванням на стійкість, честь та світоглядні принципи постає ця кіноісторія…

В ролях: Тарас Денисенко, Олег Маслєнніков, Олексій Горбунов, Віктор Стєпанов, Володимир Ямненко та інші.


Андрій Дончик у студії «Арґументу-Кіно»

Андрій Дончик – український кіно- і телережисер. Народився у Києві 11 вересня 1961 року. 1983-го закінчив кінофакультет Київського інституту театрального мистецтва імені І.К. Карпенка-Карого. 1988 року його короткометражний дебют за сюжетом Олександра Довженка «Загибель богів» на Першому Всеукраїнському кінофестивалі був визнаний найкращим. Тривалий час працював головним режисером телеканалу «1+1», де зняв серіал за п’єсою Івана Франка «Украдене щастя».

На титульному фото – Тарас Денисенко у фільмі «Кисневий голод»

«Арґумент-Кіно», 24 червня 2016 року