Прем’єри фільмів «Артхаус Трафіка» відбудуться на Одеському кінофестивалі

Arthouse.Traffic

 

8-й Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив програму позаконкурсної секції «Гала-прем’єри». До програми увійшли два фільми-номінанта на «Золоту пальмову гілку» 70-го Каннського кінофестивалю: кримінальна драма братів Сефді «Гарні часи» з Робертом Паттінсоном та еротичний трилер Франсуа Озона «Подвійний коханець». Після прем’єри в Одесі фільми вийдуть в український прокат, відповідно, 17 серпня і 26 жовтня 2017 року.

Драма «Гарні часи» від американських режисерів Бена і Джошуа Сефді отримала на Каннському кінофестивалі нагороду за найкращий саундтрек (автори – Іггі Поп та експериментальний електронний музикант Oneohtrix Point Never) і приз Асоціації синефілів. У головній ролі знявся Роберт Паттінсон, зірка вампірської саги «Сутінки» і драми Девіда Кроненберга «Космополіс». Сюжет оповідає про невдале пограбування банку, після якого молодший брат головного героя потрапляє до в’язниці. Старший має вирушити у химерну одіссею, сповнену насильства і хаосу, щоб врятувати себе і брата від загибелі.

Автор еротичного трилера «Подвійний коханець» – видатний французький режисер Франсуа Озон, номінант Берлінського, Венеційського та Канського фестивалів, номінант на премію Європейської кіноакадемії, автор хітів «8 жінок» і «Басейн». Його новий фільм – це історія про молоду французку, яка звертається по допомогу до привабливого психотерапевта. Герої закохуються одне в одного, проте у нового коханця є власні секрети, які він не поспішає розкривати.

У секції «Фестиваль фестивалів» ОМКФ також відбудуться українські прем’єри фільмів-лауреатів Канн і Берлінале:

  • «Квадрат», режисер Рубен Естлунд, «Золота пальмова гілка» Канського кінофестивалю – прокат з 14 вересня;
  • «На межі», режисер Фатіх Акін, Приз за найкращу жіночу роль Каннського кінофестивалю (Дайан Крюгер) – прокат з 9 листопада;
  • «Тіло і душа», режисерка Ільдіко Еньеді, «Золотий ведмідь» Берлінського кінофестивалю – прокат з 19 жовтня;
  • «По той бік надії», режисер Акі Каурісмякі, «Срібний ведмідь за режисуру» Берлінського кінофестивалю – прокат із 21 вересня.

Окрім того, у рамках міжнародного конкурсу ОМКФ відбудеться світова прем’єра документально-ігрового фільму Валентина Васяновича «Рівень чорного». Картина виходить у прокат 7 вересня.

«Артхаус Трафік», 5 липня 2017 року