23 лютого 2014 року в Міністерстві культури України відбулися збори громадських активістів, діячів культури та митців, де було створено Асамблею діячів культури України.
Асамблея бере контроль над державним апаратом управління культурною політикою. Відтепер діячі культури беруть на себе ініціативу у виробленні та опрацюванні стратегічних реформ у галузі культури.
З 22 лютого Асамблея блокує будівлю Міністерства культури до початку роботи комісії з розслідування, аудиту та системного аналізу попередньої діяльності Міністерства культури. Асамблея вимагає проведення люстрації керівного складу Міністерства культури, системних реформ у галузі культури та узгодження кандидатури міністра культури.
Асамблея ініціює створення експертних груп за різними напрямками культури, мистецтва та збереження культурної спадщини для збору пропозицій щодо реформ у кожній галузі.
Асамблея є відкритою до залучення інших ініціатив. До неї можуть приєднатися представники культури, які мають досвід та ідеї щодо реформування галузі, відчуваують в собі менеджерський хист і готові працювати на розвиток української культури.
У зборах взяли участь понад 200 письменників, поетів, музикантів, співаків, фольклористів, режисерів, акторів, художників, перформерів, танцівників, менеджерів культури, мистецтвознавців, критиків, активістів, кураторів; зокрема, лідер гурту «Мандри» Фома, Антін Мухарський, режисер і театральний діяч Лесь Танюк, представники кіногрупи «Вавілон 13» Лариса Артюгіна, Іван Сауткін, Володимир Тихий, співачка Марія Бурмака, музикант Кирило Стеценко, письменники Володимир Даниленко, Павло Вольвач, брати Капранови, художники Володимир Кузнецов, Матвій Вайсберг, представники ІСТМ (Ініціатива самозахисту трудящих мистецтва), галерист Євген Карась, керівник ЕтноТолоки Данило Данилейко та інші.
Асамблея заявила про блокування роботи Міністерства Культури до початку виконання вимог:
- проведення аудиту та системного аналізу попередньої діяльності Міністерства культури;
- впровадження люстрації як одного з головних принципів кадрової політики;
- узгодження з АДКУ кандидатури нового Міністра культури;
- прозорості діяльності Міністерства культури;
- припинення керування культурою, виробляння культурного продукту та обслуговування будь-якої ідеології;
- реорганізації цієї установи, залучення досвіду постсоціалістичних країн, ефективного перерозподілу коштів та стратегічного мислення.
Фейсбук-сторінка Асамблеї тут>>>
За офіційною інформацією