Брат брата – Юрій Миколайчук

1466160713

Іван Миколайчук мав дев’ятеро братів і сестер. Почасти їхні образи втілено у фільмі «Білий птах з чорною ознакою» Юрія Іллєнка (нагадаю, сценарій написано Іваном Миколайчуком та самим режисером). Багатодітна сім’я Дзвонарів хіба не Миколайчукова родина? Звісно, не буквально так, а все ж…

Одного із братів Дзвонарів зіграв Іванів брат Юрій. Потому його не раз запрошували попрацювати в кіно, одначе ж він уперся – ніц, нізащо.

Нині на обійсті Миколайчуковім пан Юрій лишився сам, з дружиною (побралися кілька літ тому). Живуть у новій хаті, яку почали будувати ще Іван з Марічкою.

Марія Євгенівна пояснила мені, що матінка Івана Васильовича все боялась, що хату збудують неправильно й відтак неправильно спорядять її в останню путь. Одначе все збудувалось як належить, як треба.

Юрій схожий на святого. Поруч хати прочистив невеликий ставок, лишилось води налляти. Поки що побіля того ставка бігають кілька овечок. А піднімеш очі – там гірка, на якій любив сидіти і розмірковувати про життя-буття Іван Миколайчук.

Життя продовжується…

Сергій Тримбач, НСКУ, 17 червня 2016 року