«Брати» Вікторії Трофіменко візьмуть участь у Московськму МКФ

Braty.1

Повнометражний дебют режисерки Вікторії Трофіменко «Брати. Остання сповідь» візьме участь у конкурсній програмі 36-го Московського кінофестивалю, ставши першим українським фільмом, показаним одразу на трьох кінофестивалях класу «А».

Відзнята в Карпатах гуцульською мовою психологічна драма змагатиметься за головну нагороду Московського МКФ, що пройде з 19 по 28 червня.

«Коли ми побачили цю картину, одразу зрозуміли, що вона повинна бути в нашому конкурсі», – заявив PR-директор ММКФ Пьотр Шепотіннік на прес-конференції у Канні.

Переможця обере журі на чолі з режисером Глібом Панфіловим. Востаннє український фільм перемагав на цьому кінофестивалі у 1971 році («Білий птах з чорною ознакою» Юрія Іллєнка).

«Рішення про участь у російському фестивалі було складним, — говорить режисерка фільму Вікторія Трофіменко, — але треба їхати і налагоджувати діалог. У тому і полягає основне завдання культури. Щоб ні в кого не виникало сумнівів щодо існування народу України, треба показувати, що ми є. І ми сьогодні маємо власних, світового класу акторів, композиторів, як Святослав Луньов, художників, як Влад Одуденко та Ірина Гергель, операторів, як Слава Пілунський».

Продюсери фільму Максим Асадчий та Ігор Савиченко вважають, що «зараз як ніколи важливо зміцнювати культурні зв’язки між громадянами наших країн. В Росії, особливо серед кінематографістів, багато людей, які виступають проти загострення у відносинах з Україною, і вони зацікавлені у новому українському кінематографі».

Показ у Москві стане європейською прем’єрою «Братів».

А от в Азії дебют Вікторії Трофіменко вже став фестивальним хітом, підкоривши аудиторії Індійського та Пекінського МКФ. Після Москви фестивальна хода фільму продовжиться на міжнародних кінофестивалях Шанхаю та Фіджі.

Фільм «Брати. Остання сповідь» — екранізація перекладеного на понад 30 мов світу роману «Джмелиний мед» шведського письменника Торґні Ліндґрена, створена компанією «Пронто Фільм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно та фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

Фільм розповідає історію двох старих немічних братів, які сорок років перебувають у стані холодної війни, намагаючись пережити одне одного. Напружена драма Вікторії Трофіменко вже здобула визнання українських кінознавців.

«“Брати” несподівані. Сюжет, попри всі універсалії, нетутешній. Та цей північний культурний живець дивовижним чином розквітнув на українській материнській кінопідщепі. Зрештою, правдиве мистецтво частенько проростає на межі, на перетині, вибухає на контрасті. Експресіонізм і натуралізм стріндберґівської традиції в суперечці з місцевими кінопоетичними мотивами – це для українського глядача небачена новина. Й не тільки для нього…» — стверджує ведучий програми «Арґумент-кіно» на телеканалі «1+1» Володимир Войтенко.

Прем’єра «Братів» для українського глядача планується на кінофестивалі «Молодість», одразу після цього фільм вийде у кінотеатральний прокат.

Міжнародним прокатом фільму займається компанія ANTI!POD Sales & Distribution.

Вікторія Трофіменко — режисерка короткометражних фільмів, представлених на фестивалях Греції, Ісландії, Великобританії, Росії, України.

«Пронто Фільм» — кінокомпанія, що понад 10 років займається виробництвом фільмів («Мамай», «Імпорт/Експорт», «Матч») та серіалів («Янголи війни», «Касим», «Нюхач»).

Спільно з австрійською кінокомпанією знімає фільм UGLY — художній дебют Юрія Речинського, режисера документальної стрічки Sickfuckpeople.

Нещодавно завершила роботу над історичною драмою режисера Олеся Саніна «Поводир», національна прем’єра якої також планується на осінь 2014 року.

НСКУ, 22 травня 2014 року