«Переломний момент» Олеся Саніна та Марка Джонатана Гарріса – покази в Нью-Йорку

Sanin.NY.Breaking.Point

Показами в одному з найстаріших кінотеатрів Нью-Йорка Cinema Village 2 березня 2018 року розпочався американський прокат документальної стрічки «Переломний момент: війна за демократію в Україні», знятої українським режисером Олесем Саніним у співавторстві з «оскароносним» американським колегою Марком Джонатаном Гаррісом.

Українсько-американський фільм уже отримав схвальні рецензії провідних Нью-Йоркських видань.

The New York Times пише про “шалений фільм” і “хвилюючі сцени про надзвичайно хоробрих українських солдатів-добровольців.”

Інші ЗМІ підкреслюють актуальність українського досвіду для Америки після обрання Трампа та російського впливу на інформаційний простір:

“Фільм Марка Джонатана Гарріса та Олеся Саніна пропонує яскраву та наглядну документацію боротьби за демократію, що ще рік тому була б не настільки важливою для американської аудиторії, як сьогодні — коли ми й самі зіткнулися з кремлівським агітпропом і брехнею та нашими власними про-кремлівськими політиканами”, — пише The Village Voice.

Окрім Нью-Йорка, фільм покажуть у кінотеатрах Чикаго, Лос-Анджелеса та інших міст.

“Переломний момент” — це погляд на війну та революцію в Україні очима простих учасників цих подій. Серед головних героїв — дитячий театральний режисер Андрій Шараскін (позивний “Богема”), лікар Всеволод Стеблюк, рабин Натан Хазін та інші учасники революції на Майдані та війни на сході України.

Фільм охоплює період 2013–2016 років. У ньому зібрані кіносвідчення політичних та військових злочинів на території України. За час роботи над фільмом було записано 86 інтерв’ю з учасниками подій на Майдані та сході України і зафільмовано майже 600 годин робочого кіноматеріалу.

Українська прем’єра фільму відбулася у лютому 2017-го, до річниці пам’яті Небесної сотні, на провідних телеканалах країни.

Сайт фільму тут>>>

Відгуки глядачів на сайті кінотеатру Cinema Village (Нью-Йорк) тут>>>

Світлина Олеся Саніна

Пресова служба кінокомпанії «Пронто Фільм», 3 березня 2018 року