«Керол» виходить у кінопрокат 10 березня

Kerol

10 березня 2016 року на екрани українських кінотеатрів виходить 6-кратний номінант на премію «Оскар», ретро-мелодрама Тодда Гейнса «Керол». Ролі закоханої пари у ній виконують Кейт Блашнетт і Руні Мара.

Фільм розповідає про стосунки двох жінок, які мешкають у Нью-Йорку 50-х років. Тереза – юна продавщиця, що мріє про більше, Керол – заміжня жінка, яка страждає від браку кохання. Напередодні Різдва вони зустрічаються, аби покохати одна одну і змінити свої долі.

Стрічка Тодда Гейнса претендує на 6 премій «Оскар»: за найкращу жіночу роль (Кейт Бланшетт), найкращу жіночу роль другого плану (Руні Мара), адаптований сценарій, роботу оператора, саундтрек та костюми.

Спочатку роль Терези мала виконати Міа Васиковська, та через накладки графіків її місце зайняла номінантка на премію «Оскар», «дівчина з татуюванням дракона» Руні Мара. За роль у «Керол» Мара вже була названа найкращою актрисою Каннського кінофестивалю, розділивши це звання з Еммануель Берко ( «Мій король»). Стрічка була також відзначена Квір-Пальмовою гілкою за висвітлення теми ЛГБТ в кіно.

Фільм знятий за мотивами роману «Ціна солі» Патриції Гайсміт. Це не перша екранізація творів Гайсміт – її дебютний роман «Незнайомці в потягу» був покладений Альфредом Хичкоком в основу однойменного фільму, а серія книг про Тома Ріплі була неодноразово втілена у кіно: світ побачили стрічки «На яскравому сонці» з Аленом Делоном, і його ремейк «Талановитий містер Ріплі» Ентоні Мінгелли, який здобув 6 номінацій на премію «Золотий глобус».

«Ціна солі» містить автобіографічні елементи і теми: Патриція Гайсміт сама підробляла в універмазі «Macy’s» на Різдво, де зустріла ефектну пані з вищого світу. Книга була видана під псевдонімом Клер Морган через відвертість лесбійської теми. Роман Гайсміт став літературною подією, багато в чому через те, що не маргіналізував кохання двох жінок, а його відносно щасливий фінал став геть безпрецедентним для свого часу.

«Керол» фігурувала у більшості списків найкращих фільмів 2015 року, отримавши найвищі рядки у виданнях Sight & Sound, Variety, IndieWire, Huffington Post і The New York Times.

«Керол» виходить в український прокат 10 березня.

«Артхаус Трафік», 11 лютого 2016 року