«Чунгул»: куди рухається українське незалежне кіно?

1468255128

Подаємо офіційну інформацію про містичний трилер «Чунгул» братів Альошечкіних, знімання якого триває нині.

«Чунгул» – новий український містичний трилер в 3D-форматі, прем’єра якого в усіх кінотеатрах України відбудеться восени 2016 року. Домогтися широкого прокату для кінострічок, які знімаються на власні кошти, в Україні не так просто. Режисери В’ячеслав і Олександр Альошечкіни вже вдруге намагаються донести і показати нам, що в нашій країні містична тематика у великому кіно так само популярна серед глядачів, як і будь-який інший продукт масового вітчизняного кіновиробництва. Український фольклор має невичерпний ґрунт для кінематографа. У кожному регіоні України можна почути найрізноманітніші містичні історії та легенди. Одна з таких легенд і лягла в основу майбутнього фільму «Чунгул».

Зав’язка історії підігріває інтерес: міський гульвіса Денис затримується у зв’язку із форс-мажорними обставинами у віддаленому від цивілізації селі. Але для того, щоб покинути це місце, йому доведеться заплатити свою ціну місцевому чаклуну. І наскільки високою буде ціна для головного героя, коли дочка чаклуна закохується в нього…

«Чунгул» із давньотюркської мови перекладається як «вир» – місце, з якого важко вибратися. Багатьом людям знайома ситуація, коли вони потрапляють у своєрідну згубну зону комфорту, з якої неможливо вибратися і йти вперед. І вона згодом стає для них таким «чунгулом».

Бюджет фільму становить 220 тисяч доларів. Бюджет повністю сформований з інвестицій приватних інвесторів без державної підтримки.

«У роботі над незалежним кіно є одна велика перевага – коли немає «замовлення партії», працювати легше. Ми можемо реалізовувати всі наші авторські задуми. Ми з піднятою головою зустрічаємо критику на свою адресу, і тим не менш ми знаємо свої досягнення: наш фільм «Синевір» (містика, трилер) отримав Гран-прі московського 3D-стерео-фестивалю в категорії «Кращий ігровий фільм», – коментують режисери, брати Альошечкіни.

«Ми дуже раді, що ми зуміли знайти розумний баланс бюджету і прибутковості кінопродукту в Україні. Ми це довели ще під час зйомок і виходу в прокат «Синевіру». Ми раді, що в нашій країні можна знайти інвесторів, які вірять в розвиток і нове життя українського незалежного кінематографу. Згадаймо історію італійського та французького кіно, яке піднімалося за рахунок малобюджетних, але самобутніх фільмів. Україна, яка стає все більш відомою і пізнаваною в світі, зараз як ніколи потребує такої “нової хвилі”», – коментує продюсер фільму Олексій Кашин.

Головні ролі у фільмі дісталися вже не новачкам в кіно: Богдану Юсипчуку, Анні Гуляєвій, Віктору Демерташу, Георгію Поволоцькому та іншим. В український прокат фільм «Чунгул» вийде цієї осені в 2D і 3D форматі.

На фото – Богдан Юсипчук і Віктор Демерташ, момент зйомок

Фейсбук-сторінка фільму «Чунгул», 8 липня 2016 року