Колегія Мінкультури схвалила План роботи Держкіно на 2016 рік

Mincult.1

На засіданні колегії Міністерства культури України, проведеному під головуванням Міністра культури України Євгена Нищука, було схвалено План роботи Державного агентства України з питань кіно на 2016 рік, інформує офіційний сайт Мінкультури.

«Переконаний, – сказав Євген Нищун, – що з оновленим складом колегії при Мінкультури нам вдасться побудувати продуктивну та конструктивну роботу. Кожен з присутніх – великий професіонал у своєму напрямку, тож, склавши разом досвід кожного, можна досягнути максимальних результатів у нашій спільній праці».

Під час засідання колегії розглядали питання формування Плану роботи Державного агентства України з питань кіно на 2016 рік, відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у поточному році, стан організації правової роботи в Мінкультури та на підприємствах, установах, організаціях, що належать до сфери управління Міністерства, та інші організаційні питання.

План роботи Державного агентства України з питань кіно на 2016 рік представив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Зокрема, Планом передбачено розробку та подання на розгляд Кабінету Міністрів України Національної стратегії розвитку кіногалузі до 2020 року, низку заходів, спрямованих на реалізацію державної політики в галузі кінематографії, а саме: забезпечення держзамовлення і надання фінансової підтримки на виробництво та розповсюдження національних фільмів, забезпечення участі діячів кіногалузі у міжнародних форумах, кінофестивалях та євроінтеграційних заходах, ведення Державного реєстру виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів тощо.

Окремими пунктами Плану передбачається надання Держкіно підтримки на проведення днів українського кіно за кордоном, міжнародних кінофестивалів, творчих вечорів, відзначення ювілеїв та пам’ятних дат.

За інформацією Пилипа Іллєнко Державним агентством України з питань кіно вже проведена низка заходів. Серед інших: Дні українського кіно у Нідерландах та Грузії, участь у 66-му Берлінському міжнародному кінофестивалі, Міжнародному анімаційному кінофестивалі в КНР, ХІІІ Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA.

Після обговорення представленої інформації колегією Міністерства культури України було прийнято рішення схвалити План роботи Державного агентства України з питань кіно на 2016 рік.

Колегія заслухала виступ начальника управління соціокультурного розвитку регіонів Лариси Нікіфоренко щодо деяких питань відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2016 році, а саме: Дня вшанування 75-річчя з часу масових розстрілів політичних в’язнів на Західній Україні, 90-річчя з дня вбивства Симона Петлюри, 75 років від знищення гітлерівцями євреїв Києва та прийняла рішення рекомендувати визначені дати відзначати як дні пам’яті, а Міністерству культури звернутися з відповідними листами до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та Верховної Ради України. Деякі члени колегії, водночас, наголосили – в Україні бракує уваги до так званих «позитивних» пам’ятних дат, що б сприяли створенню іміджу Україні, стосувалися визначних історичних досягнень або яскравих митців та їх творчого шляху.

За результатами виступу начальника управління правового забезпечення Лариси Петасюк, яка доповіла про здійснення правової роботи в закладах та установах сфери Мінкультури, колегія прийняла рішення посилити контроль за діяльністю цих закладів, а також рекомендувала Управлінню здійснювати координацію з перегляду відомчих нормативно-правових актів, надавати необхідну допомогу з правових питань і продовжити роботу з проведення навчальних семінарів, надання консультацій та методичної допомоги працівникам підприємств сфери управління Міністерства.

Мінкультури, 31 травня 2016 року