Держкіно не даватиме гроші тим, хто провалив рекламну кампанію фільму

Pylyp.Illenko

Неузгоджені дати виходу українських кінопрем’єр та провалені рекламні кампанії фільмів— на таких нагальних проблемах акцентував увагу голова Держкіно Пилип Іллєнко в рамках круглого столу на тему: «Яке кіно потрібне українському глядачеві?», який відбувся 22 листопада 2018 року.

У рамках зустрічі продюсери, режисери, представники кінотеатрів та держави презентували статистику бокс-офісів українських фільмів за 2018 рік та обговорили тенденції, проблеми і перспективи прокату національного кіно в Україні.

“Дата релізів — болюча тема. Кіновиробники заявляють дати, не домовляючись один з одним. Це “постріл собі в ногу”. Щоб цього не було, хочемо ввести норму щодо узгодження дати виходу фільму з Держкіно”.

Інша велика проблема, за словами Іллєнка, в тому, що продюсери починають займатися рекламою, промо, домовленостями з дистрибуторами та кінотеатрами, коли фільм вже завершений, а не до цього.

“Вихід з такої ситуації – перестати давати таким людям гроші, принаймні на кіно, розраховане на масового глядача. Рекламну кампанію можна провалити один раз з об’єктивних причин, але це не може бути постійною практикою. Ми будемо таку інформацію та статистику (про провалені продюсерами рекламні кампанії, – ред.) доносити новій Експертній раді, і це вплине на наступний розподіл коштів на фільми для широкої глядацької аудиторії”.

«Медіабізнес», 22 листопада 2018 року