Держкіно про фестивальні здобутки анімаційного фільму «Причинна»

Dergkino

Державне агентство України з питань кіно поширило інформацію про фестивальні успіхи короткометражного анімаційного фільму режисера Андрія Щербака «Причинна», створеного за мотивами однойменної поетичної балади Тараса Шевченка за державної підтримки.

Свою першу нагороду – Спеціальний приз журі – стрічка отримала на Міжнародному фестивалі анімаційних фільмів «КРОК» (це перша нагорода українського фільму на цьому фестивалі після призу Ґран-прі, який отримав фільм «Йшов трамвай №9» режисера Степана Коваля у 2002 році).

4 листопада 2017 року «Причинна» здобула перемогу на фестивалі «Кіномаршрут» у міжнародній анімаційний програмі, ставши тут найкращим анімаційним фільмом.

Національна прем’єра картини відбулася на Одеському міжнародному кінофестивалі в рамках Національної конкурсної програми короткометражних фільмів.

«Причинна» була також представлена у рамках Національної конкурсної програми кінофестивалю «Молодість. Пролог».

Крім українських, фільм взяв участь у фестивалях Боснії і Герцеговини та Південної Кореї.

Фільм був представлений на Українському стенді на кіноринку Mifa Market Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів у м. Ансі (Франція).

Окрім того, стрічка відібрана до конкурсної прогами 3-th Animation Marathon, що пройде з 9 по 12 листопада 2017 року у Греції, та на кінофестиваль в Йорданії Karama Human Rights Film Festival, який пропагує захист прав людини і пройде з 5 по 10 грудня 2017 року в місті Амман (Йорданія).

За сюжетом, війна розділяє закоханих. Молода наречена, не витримавши розставання, втрачає розум і помирає. Молодий повертається живим і неушкодженим, але побачивши загибель коханої, розбивається на смерть. Та попри все, вони залишаються разом назавжди.

Картина створена компанією «Магіка Фільм» за підтримки Держкіно України.

Андрій Щербак є режисером, автором сценарію та удожником-постановником стрічки.

Продюсер картини – Геннадій Кофман.

Офіційна інформація