Держкіно зобов’язало прокатну комісію прискіпливо переглядати всі російські фільми

Dergkino

Державне агентство з питань кіно у зв’язку із ситуацію, що склалася внаслідок військової агресії з боку Російської Федерації, запровадило особливі вимоги для прокату російських фільмів в Україні, інформує «Телекритика».

При оформлені державних посвідчень на право розповсюдження і демонстрування для кінотеатрального показу для всіх фільмів виробництва Російської Федерації запроваджується обов’язковий перегляд Експертною комісією з питань розповсюдження і демонстрування фільмів щодо відповідності російських стрічок українському законодавству.

Відповідний наказ Держкіно видано з метою «протидії інформаційній агресії іноземних держав, можливому негативному інформаційно-психологічному впливу, посилення контролю за дотриманням законодавства з питань інформаційно-психологічної безпеки, з урахуванням соціально-політичної ситуації в країні», йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

Рішення також зумовлено заявками на отримання прокатного посвідчення на стрічки російського виробництва «Біла гвардія» (виробник «Кінокомпанія Нон-стоп Продакшн», режисер С. Снєжкін) та фільм «Піддубний» (виробник «Студія ТРІТЕ», режисер Г. Орлов).

За даними прес-служби, більшістю голосів експертів, які переглянули «Білу гвардію», цей фільм було визнано як такий, що «демонструє зневагу до української мови, народу та державності». А в картині «Піддубний», присвяченій відомому професійному борцю, уродженцю України, на думку експертів, «спотворені окремі факти і переписані на користь Росії, тому в умовах війни, яку веде Росія проти України, цей фільм є інструментом інформаційної війни».

Станом на 28 липня 2014 року ці фільми не отримали прокатного посвідчення і не виключено, що так і не отримають, уточнили «Телекритиці» в Держкіно.

«Телекритика», 28 липня 2014 року