Digital Media Day на 7-му Одеському МКФ

1469431853

22 липня 2016 року в рамках 7-го Одеського кінофестивалю пройшов другий Digital Media Day, метою якого є представлення нових технологій і тенденцій, їх впливу і взаємодії в сфері кінематографу. Цього року свої презентації провели 6 спікерів, представивши різні інноваційні платформи.

«Digital Media Day вже вдруге проводиться в рамках Одеського кінофестивалю, для нас це дуже важливий захід. Не всі знають які можливості IT-технології відкривають для кіно- і entertainment-бізнесу, і ми поговоримо про те, як їх використовувати», – представила секцію президент ОМКФ Вікторія Тігіпко. Також вона провела презентацію інвестиційного фонду TA Ventures, заснованого в 2010 році. За цей час він встиг попрацювати з 91 компанією з 13 країн світу.

Модератор Digital Media Day Евелін Бучацька представила стартап-акселератор TechStar Boston і розповіла про останні тенденції в галузі медіа-контенту та інвестування. За її словами, у сфері медіа вибір стає все багатше і цікавіше, а ринки активно ростуть. «Якщо подивитися на медіа в широкому сенсі, стає зрозуміло, що це одна із найкращих платформ для інвестування, особливо в галузі технологій персоніфікації, збору даних і аналізу поведінки, адже це дозволяє підібрати контент, який хоче бачити користувач». Крім цього, Евелін розповіла про практику фондування кращих компаній і стартапів в TechStar Boston.

Співзасновниця Seed & Spark Еріка Андерсон провела презентацію краудфандінгової платформи, яка допомагає зробити проект таким, що окупається, і знизити інвестиційні ризики. Крім фінансових завдань, Seed & Spark є величезною кіноспільнотою. У платформі передбачена платна підписка для глядачів, половина від суми якої йде на фінансування майбутніх проектів. «Не варто обманюватися. Краудфандінг – велика і важка робота, але в будь-якому випадку настане момент, коли вам доведеться шукати свою аудиторію, і чим раніше ви почнете, тим більших успіхів зможете досягти».

Креативний продюсер Revolver Amsterdam Раймонд Ван Дер Каай на прикладі фільму «Амані», показав можливості нових технологій віртуальної реальності. Короткометражний фільм, присвячений темі дитячого рабства в Кенії, був знятий установкою з 14 камер. Така технологія дозволяє глядачеві отримати неймовірний 3D досвід і максимальне занурення у віртуальну реальність за допомогою огляду на 360 градусів: глядач сам вибирає, в який бік дивитися і за чим спостерігати. Нова тенденція вже набирає обертів, і її почали використовувати такі компанії, як Samsung і Oculus, що займаються виготовленням окулярів віртуальної реальності. «Великі кіностудії не до кінця розуміють що відбувається, але додаткові продукти для таких фільмів як «Я-Робот» або «Король Лев» вже починають з’являтися. Також IMAX заявили, що планують відкривати спеціальні кінозали для переглядів на 360 градусів».

Марія Танджала представила проект Big Couch, спрямований на підтримку незалежних кінематографістів. Платформа працює на основі crewfunding, що дає можливість учасникам знімальної групи інвестувати в свій проект. За словами Марії, такий хід допомагає економити до 20% бюджету, а також знизити вартість роботи знімальної групи за рахунок того, що вони будуть отримувати відсоток прибутку від прокату. Сама платформа позиціонує себе як рекрутингову і містить базу перевірених знімальних груп, використовуючи в роботі алгоритм пошуку правильної пари. «За останніми даними, до 2020 року в США 60% людей буде працювати на фрілансі, тому такі платформи будуть набирати все більшої популярності. Наша мета – розвинути довіру між учасниками процесу».

Співзасновник проекту FilmDoo Вірада Сучаріткул розповіла про основні принципи роботи сервісу. Її платформа надає можливість пошуку аудиторії творцям фільму, а глядачам – знайти фільми, які їм цікаві. З огляду на той факт, що не всі фільми виходять в міжнародний прокат, для творців це зручний інструмент поширення своїх робіт по всьому світу.

Кирило Покутний, автор і продюсер інноваційного проекту «Чорнобиль 360», також представив свій проект учасникам Digital Media Day. За допомогою технології віртуальної реальності глядачам була представлена зона відчуження Чорнобильської АЕС. Нові методи занурення дозволяють прогулятися по Прип’яті, побачити реактори і чорнобильський саркофаг з різних кутів. Використовуючи віртуальну реальність при створенні документального фільму, автори хотіли привернути якомога більше уваги до наслідків людської діяльності. Найближчим часом «Чорнобиль 360» буде доступний на смартфонах, планшетах і в окулярах віртуальної реальності.

За інформацією ОМКФ