У серпні діти з Донбасу зможуть відпочити у творчому літньому таборі миру, де вчитимуться кінематографу

PilunskiyAvtobus

З 1 по 15 серпня діти з Донбасу зможуть відпочити у творчому літньому таборі миру – у Сергіївці на Одещині. Про це під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомила Лариса Артюгіна, голова ГО «Новий Донбас».

«Ми хочемо, щоб діти не просто відпочивали, а щоб вони творили і вчилися миротворчості», – наголосила вона. За її словами, у таборі будуть створені так звані «кінозагони», де діти вчитимуться знімати кіно. Потім відбудеться фестиваль кінострічок, знятих дітьми. А також покази фільмів на сході України.

Лариса Артюгіна розповіла, що організатори відберуть 60 дітей: 30 – із Станично-Луганського району і 30 – з Мар’їнки та Красногорівки. Щоб потрапити до табору, вони мають пройти конкурс. «Спочатку діти пишуть есе, чому вони хочуть займатися кіно. Потім приїжджають майстри кінематографісти і вже проводять практичний конкурс по відбору тих дітей, які хочуть і схильні до кінематографічної творчості», – зазначила голова ГО «Новий Донбас».

Розвинути кінематографічні здібності у дітей допомагає дитяча культурна і гуманітарна місія «Жовтий автобус», розповів Ярослав Пілунський, керівник цієї ініціативи. За його словами, потрібно «прокладати інформаційний маршрут», щоб діти з Донбасу та інших куточків країни побачили і почули одне одного. Зокрема, товариство кінематографістів знімає ролики з привітанням дітей з мирних територій.

«Наша наступна мета – повернути поняттю гуманітарна допомога її початкове значення. В основному, йде передача матеріальної допомоги, якої, звісно, мешканці прифронтових територій потребують. Але культура і гуманітарні науки залишаються поза увагою», – каже Ярослав Пілунський. Тому, зокрема, в літньому таборі миру дітям допомагатимуть розвивати їхні таланти. Крім того, повідомив керівник ініціативи «Жовтий автобус», у Василькові нині створюється простір для арт-табору, де зможуть збиратися митці різних напрямків – художники, архітектори, кінематографісти.

За даними міжнародних організацій, у 2014 році Україна посіла друге місце у світі за рівнем депресії, повідомила Катерина Ясько, психолог, голова правління громадської організації «Міжнародна просвітницька ініціатива «Відкрита хата». За її словами, розвиваються ментальні проблеми та емоційні розлади. І щоб виростити покоління здорових дітей, потрібно інтегрувати в систему освіти «методології і техніки розвитку емоційного інтелекту». «Щоб вони самі мали можливість розвивати власну стійкість до стресу, уважність, вміння усвідомлювати свою емоційну сферу. І головне – спілкуватися ненасильницькими методами», – пояснила психолог.

Катерина Ясько зазначила, що проект «соціальна інтеграція через розвиток емоційного інтелекту та навичок миротворення» у школах на сході України спрямований на допомогу вчителям та шкільним психологам. А потім ці фахівці застосовуватимуть набуті знання, працюючи з дітьми з прифронтових територій. Зараз проводиться відбір педагогів, які візьмуть участь у цій програмі. Також психологи ініціативи долучаються до роботи у таборі миру на Одещині. Вони займатимуться навичками миротворчості та ненасильницького спілкування з дітьми.

За словами Катерини Ясько, готується також конкурс «Візія України 2030 – омріяна мною країна». Діти писатимуть твори, і ті, хто покажуть «найбільшу проактивність, просоціальність і вміння брати на себе відповідальність», будуть відібрані «новими агентами змін» для участі у таборі.

Український кризовий медіа-центр, 10 травня 2016 року