«Донбас» Сергія Лозниці отримав Гран-прі Міжнародного кінофестивалю в Севільї

Donbass.1

15-й Міжнародний кінофестиваль в Севільї, Іспанія, назвав переможців. Найкращим фільмом кіноогляду стала драма «Донбас» Сергія Лозниці.

Стрічка є національним кандидатом від України на здобуття премії «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою.

Усього в конкурсній програмі фестивалю взяли участь 19 фільмів: серед претендентів на Гран-прі були нові роботи призерів Каннського кінофестивалю Нурі Більге Джейлана, Олів’є Ассаяса та Мії Хансен-Леве, лауреатів премії «Оскар» Флоріана Хенкеля фон Доннерсмарка, Ласло Немеша та інші.

Фільм Сергія Лозниці складається з тринадцяти коротких сюжетів, які показують панораму життя на окупованих територіях, від трагедії до комічного фарсу.

«Донбас» був вперше показаний в рамках програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю, де був відзначений премією за режисуру.

Північноамериканська прем’єра драми пройшла на Міжнародному кінофестивалі в Торонто у секції Contemporary World Cinema.

У жовтні фільм отримав премію «КІНОКОЛО», яка щорічно вручається від імені спільноти кінокритиків України, за найкращі фільм та режисуру.

«Донбас» створювався в копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії. Стрічка стала одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно.

Українським продюсером виступив Денис Іванов, кінокомпанія «Артхаус Трафік».

«Донбас» вийшов в український прокат 18 жовтня.

«Артхаус Трафік», 19 листопада 2018 року