«Еспресо» покаже перший фільм Леоніда Кантера, знятий після Майдану

im-viyna

Сьогодні, 5 червня 2018 року, у день трагічної загибелі талановитого українського режисера Леоніда Кантера, у пам’ять про його діяльність, телеканал «Еспресо» покаже першу режисерську роботу митця і громадського активіста, створену після Майдану – документальний фільм «Війна за свій рахунок».

Фільм у співаторстві з режисером Іваном Яснієм був відзнятий у травні-червні 2014 року на передовій, у селі Піски поблизу Донецького аеропорту. Це були дні, коли Україну потрібно було захищати негайно, і перші воїни, щоб відстоювати суверенітет рідної країни, були змушені купувати амуніцію за власні кошти. Одним із тих, хто пішов захищати свою державу за власний рахунок, був Леонід Кантер — відомий режисер та мандрівник.

Після перемоги Майдану Леонід Кантер пішов в АТО добровольцем в один з перших добровольчих батальйонів, сформований після початку російської агресії на сході України – адже саме це здавалося для нього найбільш природнім, як для громадянина і чоловіка.

Та і на передовій Леонід залишився режисером – закріпив на касці маленьку відеокамеру і відзняв унікальну відеохроніку, яка виросла у фільм. Професійні інтерв’ю з бійцями для фільму були відзняті вже після повернення Леоніда з військової служби.

Показ фільму “Війна за свій рахунок” Леоніда Кантера і Івана Яснія відбудеться на телеканалі Еспресо сьогодні, 5 червня, о 22:30.

Раніше повідомлялося, що відомий український кінорежисер, власник мистецького хутора Обирок Леонід Кантер, за даними поліції, скоїв самогубство.

Серед найбільш відомих кіноробіт режисера – фільм про кіборгів Донецького аеропорту “Добровольці Божої чоти”, короткометражний документальний фільм “Війна за свій рахунок” та повнометражний документальний фільм “Міф”, який вийшов цього року.

«Еспресо», 5 червня 2018 року