У День пам’яті жертв Голокосту «Еспресо» покаже документальний фільм Олександра Шапіро «Іспит на людяність»

Ispyt.na.lydanist

27 січня 2019 року в День пам’яті жертв Голокосту на телеканалі «Еспресо» буде показано документальний фільм зіркового українського режисера Олександра Шапіро «Іспит на людяність».

Фільм є переможцем 7-го конкурсного відбору Держкіно – 100% з понад 390-тисячного бюджету було профінансовано державою 2016-го.

Фільм присвячений подіям періоду німецько-фашистської окупації Вінниччини 1941-1944 рр.

Автори “Іспиту” розповідають неймовірну та страшну історію, яка розгорнулася в області на тлі будівництва славнозвісного бункеру “Вервольф” для Адольфа Гітлера.

Відомо, що “Вервольф” виник на базі укріплень, зведених радянськими солдатами у 30-х роках для Йосипа Сталіна. Радянський диктатор віддав наказ збудувати бункер для себе на випадок гострих моментів Другої світової війни, запланованої ним, як наступальна операція. Та 1941-го Німеччина напала першою – і вже у жовтні 1941 року за 8 км від Вінниці будівництво бункеру на тому ж місці продовжили німці – для Гітлера.

Під час розкопувальних робіт вони виявили масове поховання жертв НКВС – радянських будівельників бункеру, знищених, щоб засекретити операцію. Факт відкриття могили жертв розстрілів був використаний гітлерівцями для розпалювання міжнаціональної ворожнечі в Україні – у трагедії звинуватили єврейських агентів НКВС.

Подальші події стали для місцевих мешканців справжнім іспитом на людяність.

За словами генерального продюсера фільму Олександра Дріза, на створення фільму його надихнув Майдан – зокрема, перша ніч після побиття студентів, коли людей, які бігли, рятуючись від озвірілого “Беркуту”, врятувала відкрита брама Михайлівського Золотоверхого Монастиря, а також інші приклади людської взаємовиручки у вирі Революції Гідності. Саме у цей переламний для країни час режисер Шапіро взявся показати приклад того, як наші співвітчизниками залишалися людьми навіть у найскрутніші та найкривавіші історичні періоди.

«Еспресо», 27 січня 2019 року