Експертний круглий стіл «Документальне кіно в Україні: логістика під час війни»

1467223262

30 червня 2016 року, о 15:00 в кінотеатрі «Жовтень» розпочнеться експертний круглий стіл за підсумками кінопрокату найкращих фільмів 13-го Міжнародного кінофестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Під час цієї зустрічі представники Docudays UA, Держкіно, продюсери і дослідники документального кіно проаналізують перший дистрибуторський досвід кінофестивалю. Також вони висловлять пропозиції щодо пошуків шляхів доставки до глядача неігрового кіно. Адже, попри інтерес аудиторії до цього жанру, таких механізмів в Україні ще немає.

Дистрибуцією неігрових стрічок займаються окремі компанії і продюсери фільмів. Зараз, у кризовий для країни період, покази кіноробіт українських авторів на важливу тематику найчастіше відбуваються у форматі спеціальних подій – окремих показів.

Кінотеатр «Жовтень» має давню традицію прокату авторського кіно. Тут демонструвалися такі документальні стрічки, як «Добровольці Божої чоти», «Бранці», «Крим. Як це було».

В Україні знімається все більше неігрового кіно на теми, що стають для глядача приводом для розмови на теми війни, суспільних змін. Поміркувати про ці нові виклики у контексті міжнародного досвіду ми запросили:

  • директора кінотеатру «Жовтень» Людмилу Горделадзе,
  • засновника Docudays UA, продюсера Геннадія Кофмана,
  • координаторку проекту DOCU/ХІТ Катерину Лачіну,
  • голову Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка,
  • дослідника документального кіно, викладача, кінорежисера Дмитра Тяжлова,
  • кінопродюсерів об’єднання «Вавилон’13», 86PROKAT,
  • співавтора та співпродюсера стрічки «Добровольці Божої чоти» Івана Яснія.

До програми DOCU/ХІТ увійшли фільми «Українські шерифи» Романа Бондарчука, «У променях сонця» Віталія Манського, «Майже святий» Стіва Гувера та «Як змінити світ» Джеррі Ротвела.

У червні кінопрокат стартував у Києві (кінотеатр «Жовтень»), Львові (Палац Мистецтв), Харкові («8 1/2»), Дніпропетровську («Правда кіно»), Маріуполі (кінотеатр «Перемога»). У кінці серпня покази фільмів пройдуть у Одесі та Херсоні

Початок заходу у конференц-залі кінотеатру «Жовтень» о 15 годині.

Акредитація: pr@zhovten.kiev.ua, 38097 3119958.