У Києві відбудеться фестиваль пам’яті Богдана Ступки, Івана Миколайчука та Юрія Іллєнка

У Києві незабаром відбудеться фестиваль, який вшанує пам’ять трьох визначних українських митців – Івана Миколайчука, Юрія Іллєнка та Богдана Ступки. Про таке заявив міністр культури Євген Нищук, повідомляє “Укрінформ“.

“Я ініціював, щоб у вересні, орієнтовно 11-12-го, в Довженківські дні, ми провели великий фестиваль. Його умовна назва “Довженко.UA” або “AppleFest” – від Довженкового саду. Цей фестиваль ми присвятимо Богданові Ступці, Івану Миколайчуку і Юрію Іллєнку”, – сказав пан Нищук.

За його словами, фестиваль відбудеться на території кіностудії імені О.П. Довженка, на відкритому майданчику в саду біля павільйону, з великими екранами. Вхід буде вільний. На фестиваль очікують багато молоді.

“Ми хочемо, щоб прийшли багато людей. Щоб кожен міг доторкнутися до творчості цих видатних постатей. Це є дуже важливим”, – підкреслив міністр.

Він зазначив, що кожен з цих яскравих митців цьогоріч міг би відзначити ювілей: Богдан Ступка та Іван Миколайчук – 75-річчя, Юрію Іллєнку могло би бути 80 років.

“27 серпня 75 років було би Богдану Сильвестровичу, який є моїм орієнтиром – і як актор, і як особистість. Він був справжнім міністром, достойно з цього вийшов, проніс це через себе, повернувся в театр. Це гідний приклад. І дуже прикро, що він так рано пішов. Є окрема постанова по вшануванню пам’яті Богдана Сильвестровича. Заходи плануються не в один день, і не тільки в театрі Франка. І не потрібно цієї радянської гонитви під конкретну дату. Це буде широкий спектр подій. У жовтні буде вечір, присвячений Ступці, в театрі Франка. Відбудеться відкриття пам’ятника. Планується ретроспектива фільмів за участі Богдана Ступки”, – розповів пан Нищук.

Міністр додав: “Так само цього року могло би бути 75 років і Іванові Миколайчуку. Скільки вони могли би дати зараз гарних картин, гарних образів! І скільки ми могли би почути гарних і мудрих слів!”

Укрінформ“, 23 липня 2016 року