Фестивалі кіно про права людини виступили на підтримку Олега Сенцова

Sentsov.Oleg

Фестивалі кіно про права людини виступили на підтримку українського режисера Олега Сенцова. Подаємо текст звернення.

Фестивалі кіно про права людини з усього світу висловлюють занепокоєння щодо долі українського режисера Олега Сенцова.

Згідно з інформацією, доступною на даний момент, він є одним із чотирьох українських громадян, яких утримують у московському СІЗО Лефортово у зв‘язку з підозрою про його участь у терористичних актах.

Його адвокат повідомив, що офіцери ФСБ піддавали його тортурам та жорстокості, аби змусити його зізнатися в причетності до тероризму. Адвокат Сенцова також зазначив, що його підзахисного роздягали й погрожували зґвалтуванням.

Учасники Мережі Кінофестивалів про права людини глибоко схвильовані. Тому з ініціативи Amnesty International вони написали листа до Генпрокуратури РФ та ФСБ, в якому:

  • Вимагають невідкладного, ефективного й незалежного розслідування у зв‘язку з інформацією про тортури та інше неприпустиме поводження з Олегом Сенцовим.
  • Нагадують про те, що іноземні громадяни, яких утримують в РФ, мають право на консульську допомогу, й вимагають, щоби Олегові Сенцову та іншим затриманим українцям було невідкладно надано доступ до українського консульства.
  • Закликають негайно повернути Олега Сенцова та інших українців, заарештованих у Криму, з Лефортівського СІЗО до Криму.
  • Висловлюють побоювання, що Олега Сенцова було затримано через його мирний спротив окупації Криму, і закликають зняти будь-які звинувачення, які базуються виключно на виконанні Олегом Сенцовим та іншими затриманими своїх прав на свободу слова та мирне зібрання.

Серед короткометражних фільмів Сенцова – «Добре ловиться рибка-бананка» (2008) та «Ріг бика» (2009). Його дебютний повний метр «Гамер» (2011) про змагання з комп‘ютерних ігор виборов високі оцінки на європейських кінофестивалях.

Мережа фестивалів кіно про права людини включає 38 кінофестивалів такої тематики з усього світу. Мережа займається популяризацією прав людини й підтримує кінематографістів – особливо тих, що ризикують життям чи страждають від цензури. Такі режисери часто стають очима й вухами світу в кризових чи конфліктних ситуаціях.

Контакти: Мережа фестивалів кіно про права людини, контактна особа – Ерік ван де Гіссенк, Movies that Matter, Keizersgracht 177, 1016 DR, Amsterdamhrfn@moviesthatmatter.nl, www.humanrightsfilmnetwork.org

Амстердам, Нідерланди, 1 липня 2014 року

НСКУ, 3 липня 2014 року