Film.ua планує зняти у копродукції із Польщею детективний серіал «Лемберг»

FilmUA

Кінокомпанія Film.ua залучила польських сценаристів Пшемислава Новаковського та Моніку Франчак до роботи над сценарієм пілотної серії детективного ретро-серіалу «Лемберг», події якого відбуваються у Львові за часів Австро-Угорської імперії, інформує «Детектор медіа».

Головний герой серіалу «Лемберг» – комісар поліції Адам Вістович, що є втіленням антигероя. На перший погляд, він малоприємний чоловік – міцний, товстий, схильний до алкоголю і брутальної лайки, але при цьому дуже досвідчений поліцейський. Йому в компаньйони надсилають молодого поліцейського з Кракова Анджея Самковського, який щойно закінчив університет і несподівано для себе дістав розпорядження в Лемберг, на околиці імперії, замість бажаного Відня. Разом їм доведеться повернути спокій в місто, яке перед Першою світовою війною розривається між різними силами, в тому числі – і містичного роду.

Історія заснована на циклі романів українського письменника Богдана Коломійчука, об’єднаних фігурою головного героя Адама Вістовича.

Виробництво серіалу «Лемберг» заплановано на літо 2017 року. Це повинна бути європейська копродукція студії з польськими партнерами.

3 червня 2016 року у Львові польські сценаристи Пшемислав Новаковський і Моніка Франчак зустрілися з автором літературної основи, щоб обговорити подробиці майбутньої серії. Вони пройшлися по місцях, описаним в оповіданнях – це колишній департамент поліції, вулиця Академічна (нинішній проспект Шевченка), квартира на вулиці Вірменській, де жив головний герой, будівля психіатричної лікарні, де відбуваються основні події першої серії, львівські кафедральні собори, Личаківський цвинтар і багато іншого.

Пшемислав Новаковський також провів у Львові організований «Film.ua. Факультет» майстер-клас «Антигерой і сучасний сторітеллінг для телебачення».

«Детектор медіа», 21 червня 2016 року