Генпрокуратура Росії не бачить підстав для звільнення українського режисера Олега Сенцова

Sentsov.Oleg

Генеральна прокуратура РФ заявляє, що підстав для зміни запобіжного заходу та припинення кримінального переслідування затриманого у Криму українського режисера Олега Сенцова, а також іншого затриманого Олександра Кольченка, не вбачається.

Про це повідомляє Інтернет-видання «Крым.Реалии» з посиланням на відповіді заступника Генпрокурора РФ Віктора Гриня на звернення голови Ради при президенті Росії з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова.

Представник Генпрокуратури пояснив, що УФСБ Росії по Республіці Крим та Севастополю відкрило та об’єднало в одному провадженні три кримінальні справи за фактами діяльності так званого «терористичного співтовариства». В офіційній відповіді сказано, що в якості підозрюваних затримані Олег Сенцов і Олександр Кольченко.

Генпрокуратура Росії стверджує, що зараз вони користуються послугами захисників, дають свідчення і етаповані в СІЗО на території Москви.

Prokuratura.Sentsov

Як повідомляла «Телекритика», у Росії не визначилися із громадянством ув’язненого українського кінорежисера Олега Сенцова. У московському СІЗО український режиссер зареєстрований як «громадянин РФ з паспортом України», хоча він не подавав заяву на зміну громадянства.

Нагадаємо, Олега Сенцова затримала російська ФСБ у ніч на 11 травня в м.Сімферополі (Крим). Після цього він був викрадений з Криму російськими спецслужбами й етапований до слідчого ізолятора, московської в’язниці «Лефортово», відомої закритим режимом.

ФСБ звинуватила Олега Сенцова в керуванні підготовкою терористичного акту під час якого мали бути підірвані пам’ятник Леніну в Сімферополі й меморіал Вічного вогню та офіси кримських проросійських організацій.

На захист режисера виступають Європейська кіноакадемія, НСКУ, російський КіноСоюз, Конфедерація спілок кінематографістів країн СНД і Балтії, широка українська кіноспільнота й громадські активісти.

Українська кіноспільнота звернулася до Президента України  Петра Порошенка  із закликом вжити  заходів щодо визволення з російського полону українського кінорежисера Олега Сенцова.

«Телекритика», 27 червня 2014 року