Людмила Горделадзе про документальне кіно у сучасному кінотеатрі

1464770061

2 червня 2016 року у київському кінотеатрі «Жовтень» стартують чотири хіти 13-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

У прокат виходять стрічки «У променях сонця» Віталія Манського, «Українські шерифи» Романа Бондарчука, «Майже святий» Стіва Гувера і «Як змінити світ» Джеррі Ротвела.

«Їхні герої – звичайні люди, які прагнуть змін. А фільми – ілюстрація того, на що здатен їхній «внутрішній двигун», та черговий доказ – наш світ тримається на людях, яким не байдуже», – підкреслює організатор кінопрокату, Docudays UA.

«Вперше за історію цього кінофоруму стрічки Docudays UA вийдуть на великих екранах у семи українських містах, – коментує директор кінотеатру «Жовтень» Людмила Горделадзе. – Відтак шлях фестивальних неігрових фільмів до українського глядача змінюється і долає нові виклики. Усі чотири стрічки з програми DocuХіт мені подобаються, я бачу в них глядацький потенціал. Ми сподіваємося, що два тижні ці фільми демонструватимуться в «Жовтні» з успіхом, адже відлуння фестивалів – цікавий глядацький формат. Розглядаємо можливість збільшення кількості сеансів і продовження прокату».

За досвідом співпраці «Жовтня» із дистрибуторською кінокомпанією «86 Prokat», документальний фільм знаходить свого глядача завдяки цілеспрямованій промокампанії, а осмислення глядачем – під час дискусії.

«Для сучасного кінотеатру документальний фільм здебільшого – неформат, – зауважує Людмила Горделадзе. – Адже більшість кінотеатрів оперує великими залами. Сучасне документальне кіно – для невеликих кінозал і довгого прокату. Окрім усіх мистецьких переваг, фільм має бути затребуваним глядачем і мати хронометраж не менше 70 хвилин».

Як акцентує директор кінотеатру «Жовтень», документальне кіно дуже рідко викликає значний інтерес масового глядача. У радянські часи це була стрічка «Чи легко бути молодим», що йшла у кінотеатрі «Орбіта», який спеціалізувався на показах неігрового кіно. У «Жовтні» в останнє десятиріччя найбільше глядачів у кінотеатрі збирали поки що не українські фільми, а світові хіти – «Океани», «Сансара»:

  • 9000 глядачів * «Океани» * 350 сеансів * 2009 р. * дистрибутор – «Артхаус Трафік»
  • 2800 глядачів * «Сансара» * 172 сеанси * 2013 р. * дистрибутор – «Артхаус Трафік»
  • 570 глядачів * «Російський дятел» * 70 сеансів * 2016р. * дистрибутор – «86 Prokat»
  • 270 глядачів * «Бранці» * 35 сеансів * 2016 р. * дистрибутор – «86 Prokat»
  • 260 глядачів * «Путінські ігри» * 45 сеансів * 2014 р. * дистрибутор – «86 Prokat»
  • 175 глядачів * «Крим. Як це було» * 20 сеансів * 2016 р. * дистрибутор – Big Hand Films

Квитки на фільми DocuХіт можна придбати на сайті та в касах кінотеатру «Жовтень».

Долучитися до події Docudays UA можна тут>>>.