12 липня 2016 року у кінотеатрі «Україна» відбудеться прем’єра документально-художнього фільму «Крим. Спротив», повідомляє видання «Крим. Реалії».
Фільм створили за підтримки Міністерства інформаційної політики України.
Автор ідеї та сценарію – перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар. Головний режисер – Фатіма Османова.
Документально-художня стрічка розповідає про окупацію Автономної Республіки Крим російськими військами в лютому 2014 року.
Головний герой фільму – іноземний дослідник Джеймс, який приїхав на півострів вивчати етноси багатонаціонального Криму. Саме тут у лютому–березні 2014 року він стає свідком появи «безіменних» російських військ і незаконного референдуму щодо виходу Криму зі складу України. Допитливий розум вченого спонукає героя заглибитись у вивчення подій, свідком яких він став. А за два роки Джеймс вирішує розповісти світові про те, що сталось тоді в Україні.
Як підкреслюють автори картини, хроніки анексії очима неупередженого вченого допомагають глядачеві відтворити реальну картину захоплення Криму і його наслідків для місцевого населення. У центрі уваги – громадянський опір російським військам, замаскованим під місцеві сили «самооборони».
Головний герой вважає, що 26 лютого – день, коли прихильники територіальної цілісності України вийшли на багатотисячний мітинг, їм протистояли активісти партії «Русское единство», якою керував на той момент нинішній глава Криму Сергій Аксьонов – увійде в історію новітньої України як День опору Криму російської окупації.
Кабінет міністрів України схвалив проект указу президента і затвердив 26 травня Днем опору кримчан російській агресії.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості.
«Крим. Реалії», 8 липня 2016 року