«Ядерні відходи» їдуть до Швейцарії

Ukraine.Goodbye

Нова стрічка українського режисера Мирослава Слабошпицького «Ядерні відходи», що повністю зафільмована в Чорнобилі та Прип´яті, увійшла до конкурсної програми «Леопард майбутнього» (Pardi di domaini) 65-го ювілейного кінофестивалю в Локарно.

Зосереджений на відкритті нових талантів, цього року «Леопард майбутнього» включає 28 короткометражних і середньометражних стрічок молодих незалежних режисерів із країн Європи, Азії, Австралії, США та Великої Британії.

Головою журі програми «Леопард майбутнього» стане британець Марк Піплоу, автор сценарію фільму Мікеланджело Антоніоні «Професія: репортер» і володар «Оскара» за сценарій «Останній імператор» Бернардо Бертолуччі.

Короткометражний фільм «Ядерні відходи» є частиною проекту короткометражних робіт «Україно, goodbye!» компанії «Артхаус Трафік», підтриманого Державним агентством України з питань кіна. Продюсерами виступили Володимир Тихий, Ігор Савиченко і Денис Іванов.

За словами Мирослава Слабошпицького, його новий фільм – це камерна історія про чоловіка і жінку, які працюють у зоні відчуження.

Мирослав Слабошпицький – єдиний українець, що два роки поспіль брав участь у конкурсі Берлінале – з фільмами «Діагноз» у 2009-му і «Глухота» у 2010 році.

Нині режисер працює над повнометражним дебютом «Плем´я», що здобув підтримку Фонду Губерта Балса Роттердамського кінофестивалю і Державного агентства України з питань кіна.

Альманах «Україно, goodbye!» вийде в український прокат у листопаді 2012 року.

Кінофорум у Локарно – один із найстаріших, ровесник Каннського кінофестивалю, разом із ним входить у п’ятірку міжнародних кінофестивалів класу «А», розділяючи з ними пальму першості за вагою впливу у світовій кіноіндустрії. Щороку на початку серпня до невеликого швейцарського міста прибувають кінематографісти з усього світу – саме тут відбірники і дистриб´ютори авторського кіно шукають «перлини» для своїх фестивальних програм і прокату. 2010 року фестиваль оновився – його програмним директором став Олів´є Пер, колишній голова радикальної програми Каннського фестивалю «Двотижневик режисерів».

Цього року журі повнометражної програми очолить кінематографічний гуру Апічатпонг Вірасетакун, володар «Золотої пальмової гілки» Каннського фестивалю 2010 року.

За «Золотий леопард» – головний приз Локарно, змагатимуться 19 картин із Європи, Азії та США, 13 із яких стануть світовими прем´єрами.

Фестиваль у Локарно триватиме від 1 до 11 серпня.

«Україно, Goodbye!», 11 липня 2012 року