«Ядерні відходи» претендують на «Жовтого Оскара»

Ukraine.Goodbye

Фільм «Ядерні відходи» кінорежисера Мирослава Слабошпицького увійшов до короткого списку претендентів на «Жовтого Оскара».

Так називається головний приз Міжнародного кінофестивалю «Ураніум» (Uranium Film Festival), що відбудеться у знаменитому Музеї сучасного мистецтва Ріо-де-Жанейро (Бразилія) від 16 до 26 травня 2013 року.

Uranium Film Festival – це унікальний глобальний проект, присвячений проблемам безпеки ядерної енергетики, широко представленій у сучасному кінематографі.

Щороку кількість фільмів цієї тематики зростає, і відбірковій комісії доводиться розглядати сотні заявок з усього світу.

До цьогорічної конкурсної програми було відібрано 48 фільмів із 16 країн. Традиційно широко представлене кіно Німеччини, де розгорнуто широку дискусію про безпеку атомної енергетики, а також Японії, що пережила кризу Фукусіми.

Українське кіно потрапило до конкурсу цього фесту вперше – «Ядерні відходи», зафільмовані минулого року в Чорнобильскій зоні відчуження, змагатимуться за нагороду в номінації «Найкращий короткометражний фільм».

«Жовті Оскари» вручать також у номінаціях «Найкращий ігровий фільм» та «Найкращий анімаційний фільм»

Нагадаємо, що влітку 2012 року фільм «Ядерні відходи» Мирослава Слабошпицького здобув «Срібного леопарда» 65-го МКФ у Локарні й Ґран-прі кінофестивалю країн СНД і Балтії «Кіношок».

Українські глядачі могли побачити «Ядерні відходи» в кінотеатрах поряд з іншими короткометражними стрічками альманаху «Україно, ґудбай» у листопаді 2012 року.

«Україно, Goodbye!», 6 квітня 2013 року