«Ядерні відходи» в Роттердамі

Ukraine.Goodbye

Фільм «Ядерні відходи» українського режисера Мирослава Слабошпицького покажуть в офіційній програмі 42 Роттердамського міжнародного кінофестивалю, що він триватиме від 23 січня до 3 лютого 2013 року.

Роттердамський МКФ – один з основних світових кінофорумів – сьогодні оголосив повну офіційну програму. У списку учасників короткометражної програми «Спектрум» заявлено фільм актуального українського режисера Мирослава Слабошпицького, що він потрапив до зони особливої уваги в Роттердамі після того, як його повнометражний кінопроект «Плем’я» заручився підтримкою Фонду Губерта Балса 2010 року.

2011-го Слабошпицький представив на цьому фесті свою короткометражку «Глухота» (з кінопроекту «Мудаки. Арабески»), а тепер знову є учасником «Спектруму», цього разу зі своїм фестивальним гітом 2012 року «Ядерні відходи» («Срібний леопард» МКФ у Локарні та Ґран-прі фестивалю «Кіношок»), що є частиною великого короткометражного проекту «Україно, goodbye!».

Двадцятихвилинний фільм про чоловіка й жінку з Чорнобильської зони вразив нідерландських відбірковців: «печальний і такий, що дає надію… ефектний, аскетичний, але хвилює… красивий, стриманий і зворушливий…» – цитати з рецензій на офіційному сайті Роттердамського МКФ.

«Спектрум» є чи не найзмістовнішою частиною Роттердамської програми. У цій секції збирають найкраще, що було створене в авторському кіні протягом останнього року як у повному, так і в короткому метрі. 2013-го серед головних світових прем’єр у «Спектрумі» – нові роботи прославлених режисерів Бернардо Бертолуччі, Ульриха Зайдля, Олів’є Ассаяса, Гідео Накати.

Роттердамський МКФ відкриває фестивальний сезон у Європі та є кінофестом класу «А», поряд із Берлінським, Каннським, Венеційським…

Відкриється форум 23 січня фільмом «Майстер» Пола Томаса Андерсона, а закриється 3 лютого новою стрічкою Пака Чхан-вука «Стокер» про Брема Стокера.

Українські ж глядачі могли бачити «Ядерні відходи» Мирослава Слабошпицького як частину альманаху «Україно, ґудбай», кінотеатральний реліз якого стартував 1 листопада 2012 року.

«Україно, Goodbye!», 18 січня 2013 року