«Ядерні відходи» впіймали «Срібного леопарда»

Ukraine.Goodbye

Стрічка українського режисера Мирослава Слабошпицького «Ядерні відходи», що повністю зафільмована в Чорнобилі та Прип’яті, брала участь у конкурсній програмі «Леопард майбутнього» (Pardi di domaini) 65-го ювілейного кінофестивалю в Локарні, що є одним з найстаріших та найупливовіших кінофестивалів класу А, й завоювала престижну нагороду «Срібний леопард» і 5 тисяч швейцарських франків. І це вперше в історії українського кінематографа.

Конкурсна програма «Леопард майбутнього» включала 28 короткометражних та середньометражних фільмів молодих незалежних кінорежисерів із країн Європи, Азії, Австралії, Близького Сходу і США.

Мирослав Слабошпицький отримав нагороду під час церемонії закриття фестивалю на П’яцца Ґранде з рук голови журі «Леопарда майбутнього», оскарівського лавреата британця Марка Піплоу, що є автором таких вікопомних фільмів, як «Професія: репортер», «Останній імператор», «Маленький Будда».

Короткометражний фільм «Ядерні відходи» є частиною проекту короткометражних робіт «Україно, goodbye!» компанії «Артхаус Трафік», підтриманого Державним агентством України з питань кіна. Продюсерами виступили Володимир Тихий, Ігор Савиченко і Денис Іванов.

Фільм Мирослава Слабошпицького – це камерна історія про чоловіка і жінку, які працюють у зоні відчуження.

Мирослав Слабошпицький – єдиний українець, що два роки поспіль брав участь у конкурсі Берлінале – з фільмами «Діагноз» у 2009-му і «Глухота» у 2010 році.

Нині режисер працює над повнометражним дебютом «Плем´я», що здобув підтримку Фонду Губерта Балса Роттердамського кінофестивалю і Державного агентства України з питань кіна.

Альманах «Україно, goodbye!» вийде в український прокат у листопаді 2012 року.

Кінофорум у Локарні – один із найстаріших, ровесник Каннського кінофестивалю, разом із ним входить у п’ятірку міжнародних кінофестивалів класу «А», розділяючи з ними пальму першості за вагою впливу у світовій кіноіндустрії. Щороку на початку серпня до невеликого швейцарського міста прибувають кінематографісти з усього світу – саме тут відбірники і дистриб´ютори авторського кіно шукають «перлини» для своїх фестивальних програм і прокату. 2010 року фестиваль оновився – його програмним директором став Олів´є Пер, колишній голова радикальної програми Каннського фестивалю «Двотижневик режисерів».

65 МКФ у Локарно тривав від 1 до 11 серпня.

«Україно, Goodbye!», 11 серпня 2012 року