Євген Нищук про «Позивний “Бандерас”»

Pozyvniy.Banderas

Міністр культури Євген Нищук рекомендує дивитися фільм Зази Буадзе «Позивний “Бандерас”».

«Позивний “Бандерас”» – поспішайте встигнути подивитись цей хороший український фільм на великих екранах!

Це якісне правдиве кіно з реальними історіями, реальних людей на реальній війні, але, водночас, це цікавий та захопливий художній бойовик, створений за усіма законами жанру.

Тут є місце і для справжньої дружби та вірності, тут є зради та перемоги, є також справжнє кохання, яке перемагає все.

Вчора на сеансі «Позивного Бандераса» в Києві зал почав аплодувати на фінальних титрах, а потім на гасло «Слава Україні» багатоголосно відповів «Героям слава!». Це ознака того, що глядач потребує таких фільмів, потребує своїх українських героїв, потребує своїх кіно-зірок.

Процес становлення українського кіно триває і цей процес вже незворотній – тепер лише вперед! З 2014 року, коли на кіно ми мали трохи більше 20 мільйонів, Україна пішла далеко вперед – і у 2018 Урядом України виділено на українське кіно – майже мільярд гривень! Майже щотижня ми маємо нову національну прем’єру – величезні касові збори зараз збирає комедія «Шалене весілля», з великою цікавістю йдуть на покази фільму «Донбас», на екранах кінотеатрів та у трейлерах перед показами голівудські прем‘єри чергуються з українськими. Скоро на екранах «11 дітей з Моршина», «Dzidzio. Перший раз», «Черкаси», «Тільки Диво», «Крути 1918» та багато інших. Щоденно в соціальних мережах ми бачимо нові заворожуючі фото зі зйомок українських фільмів. Лише минулого тижня ми, спільно з продюсерами, заявили про старт роботи над проектом «Номери» за твором Олега Сенцова, який, перебуваючи у незаконному ув‘язненні у кремлівських застінках, бере участь у роботі над цим проектом.

Звісно, роботи ще дуже багато і ми всі це усвідомлюємо, але днями у Івано-Франківську режисер фільму «Позивний Бандерас», з якого я і почав допис, Заза Буадзе, сказав, що «Кіно – це величезна праця, і трошки диво. І ця праця має бути величезною, інакше не буде дива. І, водночас, диво можливо лише під час зустрічі фільму з глядачем, якщо глядач отримує емоційний заряд – фільм починає жити і виникає оця синергія – диво кінематографу».

Тож, давайте творити диво кіно разом!

Гарних переглядів!

Євген Нищук, 21 жовтня 2018 року